FNUSA: Na mikulášské odběry s čerty přišlo padesát dárců

02.12.2020 14:21

Momentálně máme ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně celkem 88 pacientů s onemocněním COVID-19. Šest je na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci, dva pacienti na umělé plicní ventilaci jsou na ortopedické JIP. Zdravotní stav všech je vážný.

FNUSA: Na mikulášské odběry s čerty přišlo padesát dárců
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA
reklama

Celkem tedy máme na umělé plicní ventilaci osm pacientů. 13 pacientů je na jednotkách intenzivní péče na dalších klinikách, zbylí na lůžkách s HFNO (vysokoprůtoková nosní oxygenoterapie), kyslíkem a standardních lůžkách. Pokud se jedná o počty nakaženého zdravotnického personálu – nemocných je 102 zdravotníků – 8 lékařů, 94 nelékařů.

Novinkou v našem Odběrovém centru COVID je ambulance pro testování pedagogů. Ti se mohou začít již dnes objednávat (ZDE), samotné testování začne tento pátek 4. prosince. Testování bude probíhat v čase 7:00 – 18:30 (tak jako u běžné veřejnosti), jsme schopni otestovat až 20 pedagogů za hodinu. Výsledky antigenních testů budou mít do 30 minut. S sebou musí mít potvrzení od zaměstnavatele.

A ještě jedna pozitivně veselá zpráva z našeho Odběrového centra Krevní banky, kde dnes probíhaly mikulášské odběry s čerty. Přišlo padesát dárců, kteří si kromě dobrého pocitu a občerstvení odnesli také dárky, vyrobené našimi dobrovolníky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Češi v Mali podporují výcvik, školství i sociální centra

21:23 Armáda ČR: Češi v Mali podporují výcvik, školství i sociální centra

Těsně před předáním velení španělským kolegům se českým vojákům, působícím v misi EUTM Mali, podařil…