FOR ARCH 2017 – SFŽP je poprvé partnerem konference Křižovatky architektur

22.08.2017 21:01

Může architektura měnit svět, naše okolí, životní prostředí? Státní fond životního prostředí ČR zve 21. září na odbornou konferenci Křižovatky architektury pořádanou při 28. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, na kterou přijal pozvání špičkový mexický architekt Alberto Kalach.

FOR ARCH 2017 – SFŽP je poprvé partnerem konference Křižovatky architektur
Foto: Státní fond životního prostředí
Popisek: Státní fond životního prostředí

Alberto Kalach je známý svým nekompromisním přístupem k problematice ekologie a krajiny. Tvoří domy v souzvuku s přírodou, pracuje s vodou, uvědomuje si její úbytek a navrhuje řešení. „Architektura je jediným lidským nástrojem pro obydlování světa. Obydlováním měníme naše okolí a životní prostředí, měníme i způsob, jakým svět obýváme a užíváme," říká Alberto Kalach, který vystoupí na letošních Křižovatkách architektury při veletrhu FOR ARCH.

Přijďte diskutovat o současné architektuře a jejím vlivu na životní prostředí ve čtvrtek 21. září do PVA EXPO PRAHA. Státní fond životního prostředí ČR se stal letos poprvé hlavním partnerem 9. ročníku této prestižní odborné konference. Přednášku s navazující diskuzí moderuje Adam Gebrian, propagátor a kritik architektury. Vstup zdarma na základě on-line registrace ZDE.  

„Šířit osvětu a zapojit mladé nastupující generace architektů do diskuse na téma, jako je ekologie a krajina, hledání souladu tvorby architekta s přírodou. To je téma letošního ročníku konference, které velice vítáme, protože se v mnohém potkává s vizemi Státního fondu životního prostředí ČR," říká Petr Valdman, ředitel Státního fondu životního prostředí ČR.

I v dalších dnech veletrhu můžete navštívit řadu doprovodných akcí, na nichž Vás seznámíme se zajímavými tématy a aktivitami Státního fondu životního prostředí ČR. Hned první den, v úterý 19. září, Vás rádi přivítáme na Fotovoltaickém Fóru a Energetické konferenci 2017. Dotační možnosti pro chytrá města představíme ve středu 20. září na Technologickém fóru a na co vše lze čerpat příspěvek z programu Nová zelená úsporám poradíme při přednáškách v konferenčním sále 2 Vstupní haly I ve čtvrtek 21. září a v sobotu 23. září.

Kromě toho Vám budou po celou dobu k dispozici naši odborníci na stánku č. G18 v Hale 1 letňanského výstaviště.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Proč neřešíte důchodovou reformu?

Vaše vládá vyzývá, ať si na důchod více šetříme. Ale z čeho? A vyplatí se to - co když přijde ještě větší inflace, než je nyní? A do třetice. Přijde vám spravedlivé, že teď mají důchodci často i víc než pracující, platíme to my, současně platíme daně a pak nám stát řekne, máte smůlu, na důchody není...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Vánoční koncerty vojenských hudebníků po třech letech opět naživo

15:16 Armáda ČR: Vánoční koncerty vojenských hudebníků po třech letech opět naživo

Pokud máte rádi vánoční koledy a neuteče vám žádné vystoupení vojenských hudebníků, zveme vás na tři…