Filharmonie Hradec Králové zahájila Oranžovou koncertní řadu pro rodiny s dětmi

18.10.2024 7:31 | Tisková zpráva

V sobotu 12. října se ve Filharmonii Hradec Králové uskutečnil první z koncertů Oranžové řady v této sezóně. Program těchto koncertů, které jsou dlouhodobě oblíbené u rodin s dětmi, je speciálně přizpůsoben nejmladším posluchačům tak, aby jim přiblížil svět klasické hudby zábavnou a interaktivní formou.

Filharmonie Hradec Králové zahájila Oranžovou koncertní řadu pro rodiny s dětmi
Foto: fhk.cz
Popisek: Filharmonie Hradec Králové

Během koncertu zazněla při příležitosti Roku české hudby díla významných českých skladatelů, jako jsou Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Josef Suk, Leoš Janáček, Bohuslav Martinů a další. Tato díla byla pečlivě vybrána tak, aby zaujala dětské publikum a podpořila jeho zájem o naše hudební dědictví.

Stejně jako v minulé sezóně se i tentokrát malí posluchači setkávají s dětmi Emou, Matějem a Domčou, které ztvárňují herci Klicperova divadla Lucie Andělová, William Valerián a Martina Czyžová, a také s jejich tetou Míšou v podání dirigentky Michaely Rózsy Růžičkové. Ti společně provázejí děti koncertem a zprostředkovávají jim hudební zážitky zábavnou i poučnou formou. Filharmonie Hradec Králové se tak ve spolupráci s Klicperovým divadlem snaží podporovat dětskou zvídavost a rozvíjet zájem o klasickou hudbu a kulturu už od útlého věku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Máte pro svá tvrzení o zlodějích nějaké důkazy?

Tvrdíte - Fialova zlodějská banda. Kdo přesně a jaké proto máte důkazy? Netvrdím, že v ODS nedochází třeba ke korupci, ale v jaké straně u nás k ní nedochází?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Podpis pod Bratislavskou deklarací

20:16 Ombudsman: Podpis pod Bratislavskou deklarací

Veřejní ochránci práv z pěti různých států, včetně Česka, se v rámci Mezinárodního dne lidských práv…