GTS kompletně vybuduje přenosovou síť pro polskou Leteckou záchrannou službu

02.09.2012 20:02

Společnost GTS Poland, která je součástí skupiny GTS Central Europe (GTS), předního telekomunikačního operátora s vlastní sítí ve střední a východní Evropě, podepsala smlouvu s polskou Leteckou záchrannou službou na vybudování sítě a poskytování IP VPN služeb a internetového připojení.

GTS kompletně vybuduje přenosovou síť pro polskou Leteckou záchrannou službu
Foto: Archiv
Popisek: GTS
reklama

Smlouva na téměř 480 tisíc EUR je výsledkem výběrového řízení, které připravila a zrealizovala organizace poskytující rychlou lékařskou pomoc a letecké transporty pacientů na celostátní úrovni.

GTS vybuduje kompletní IP VPN systém. Tento komplexní projekt je zajímavý především atypickým rozmístěním základen polské Letecké záchranné služby. Ty jsou umístěny mimo města v místech s velmi nízkou dostupností telekomunikační infrastruktury. Díky tomu bude mít GTS příležitost využít při plnění této smlouvy své zkušenosti s výstavbou rozsáhlých a rozvinutých sítí určených k přenosu dat, které získala nejen v Polsku, ale v celé střední a východní Evropě.

Síť vybudovaná společností GTS propojí všech 19 lokalit polské Letecké záchranné služby na celostátní úrovni. Síť bude využívána více než 530 zaměstnanci a poběží na ní IT systém této organizace. GTS navíc také zajistí internetové připojení jedné z lokalit polské Letecké záchranné služby. Celá síť bude integrována a zajištěna proti vnějšímu přístupu.

„Velice nás těší, že jsme získali smlouvu, jako je tato, a naše technologické řešení se tak bude moci podílet na každodenních operacích organizace, která pomáhá pacientům v celém Polsku,“ říká Piotr Sieluk, generální ředitel GTS Poland.

O polské Letecké záchranné službě

Polská Letecká záchranná služba má 17 základen vybavených helikoptérou, jednu základnu sezónní a jednu základnu s letounem. Základny vybavené helikoptérou slouží každý den a jejich posádku tvoří pilot, zdravotník a lékař. Polská Letecká záchranná služba asistuje při nehodách, náhlých kolapsech a převáží pacienty mezi nemocnicemi. V minulém roce uskutečnila celkem 9 tisíc letů.

O skupině GTS:

Skupina GTS Central Europe (GTS) je přední poskytovatel telekomunikačních řešení s vlastní sítí v zemích střední a východní Evropy. GTS vlastní a provozuje rozsáhlou optickou síť a datová centra pokrývající celý region. V České republice, Polsku, Maďarsku, Slovensku a Rumunsku nabízí skupina regionální dosah s hustými lokálními sítěmi a nabízí tak širokou paletu služeb. Od základních hlasových a datových služeb až po rozsáhlé virtuální privátní sítě a managed služby datových center spojuje skupina GTS nejnovější technologie se svou rozsáhlou sítí a poskytuje tak vedoucí zákaznická řešení v oboru. S  téměř dvacetiletou bohatou historií fungování ve střední a východní Evropě je skupina zavázána poskytovat hodnotné služby s vynikající kvalitou svým téměř 40 tisícům zákazníků z oblasti firem, operátorů a veřejné správy. Pro více informací navštivte prosím www.gtsce.com.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VLS: Stezka Olšina je kvůli stavebním úpravám uzavřena

21:23 VLS: Stezka Olšina je kvůli stavebním úpravám uzavřena

Naučná stezka Olšina na Šumavě je od pátku 16. dubna na dva měsíce uzavřena kvůli doplňkovým úpravám…