Greenpeace: O výjimce pro Chvaletice budou rozhodovat úředníci v Olomouci. MŽP potvrdilo podjatost Pardubického kraje

20.12.2019 20:29

Ministerstvo životního prostředí vyhovělo námitce systémové podjatosti Pardubického krajského úřadu, kterou podávaly ekologické organizace včetně Greenpeace, místní spolky a některé okolní obce.

Greenpeace: O výjimce pro Chvaletice budou rozhodovat úředníci v Olomouci. MŽP potvrdilo podjatost Pardubického kraje
Foto: Greenpeace ČR
Popisek: Greenpeace ČR, logo.
reklama

O udělení výjimky z nových emisních limitů pro hnědouhelnou elektrárnu Chvaletice tak bude nově rozhodovat Olomoucký krajský úřad.

O výjimku žádá provozovatel elektrárny Chvaletice pro rtuť a oxidy dusíku. Pardubický krajský úřad letos v červnu výjimku udělil, ministerstvo životního prostředí však toto rozhodnutí zrušilo kvůli závažným pochybením jak v úředním procesu, tak v samotné žádosti. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický pak veřejně uvedl, že jeho úředníci jsou podjatí.

Olomoucký krajský úřad, který bude rozhodovat nyní, již v minulosti o podobné výjimce rozhodoval v případě teplárny Olomouc, kde výjimku podstatně zkrátil a znečišťovateli uložil řadu povinností, po jejichž splnění začne provozovatel emisní limity plnit. (3)

Lukáš Hrábek, tiskový mluvčí Greenpeace, říká: “Rozhodnutí ministerstva vítáme. Pardubický krajský úřad dlouhodobě sloužil spíše jako továrna na povolovací razítka pro elektrárnu Chvaletice. Úředníci v Olomouci oproti tomu měli zatím v procesu udělování výjimky z emisních limitů profesionální přístup. Doufáme, že si vysoký standard udrží i v nadcházejícím řízení.”

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Zastávka v Háji ve Slezsku už čeká na školáky

9:02 Nadace ČEZ: Zastávka v Háji ve Slezsku už čeká na školáky

Už žádné přebíhání přes nebezpečnou silnici! Rodiče kluků a holek z okolních vesnic, kteří čekají na…