HK ČR: Podnikatelé jsou stále více zatíženi papírováním

19.05.2016 9:45

Hospodářská komora ČR (HK ČR) je kritická ke Zprávě o pokroku ve snižování administrativní zátěže za rok 2015, kterou předložilo MPO ve spolupráci s ostatními ministerstvy a úřady státní správy a ke které dnes HK ČR odeslala v rámci meziresortního připomínkového řízení své stanovisko.

HK ČR: Podnikatelé jsou stále více zatíženi papírováním
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

„Počet odstraněných překážek v podnikání prezentovaný ve Zprávě se ani zdaleka nevyrovnal počtu nových administrativně náročných povinností,“ upozorňuje předseda Sekce pro eliminaci byrokracie HK ČR Tomáš Sýkora v souvislosti se Zprávou, kterou MPO předloží vládě do 30. června 2016.

Problémem, která Zpráva nezohledňuje, jsou i neustálé změny zákonů, nepředvídatelnost jejich vývoje, jejich nepřehlednost a složitost. Následný výklad a aplikace změn jsou nejednoznačné, a rozšiřujícím se nešvarem je přijímání a zveřejňování závažných legislativních změn na poslední chvíli. „Připomeňme letošní smršť regulatorních opatření jako je zavádění kontrolních hlášení, EET nebo snahu o zpřísnění regulace trhu práce,“ doplňuje Sýkora.

Dle HK ČR by ke snižování administrativní zátěže přispělo především zkvalitnění RIA a vyvarování se přijímání nové regulatorní zátěže. Další efektivní přístup k řešení administrativní zátěže podnikatelů představuje koncept „One in Two out“, který je aplikován ve Velké Británii, tj. za jednu novou povinnost zrušení dvou stávajících.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP České Švýcarsko: Nezodpovědní návštěvníci způsobili požár

22:22 NP České Švýcarsko: Nezodpovědní návštěvníci způsobili požár

Požár lesa na Smrkovém kopci, zhruba 800 metrů severozápadně od Pravčické brány při hranici s Národn…