HSBC Bank: Afrika je rostoucí příležitostí pro české exportéry

14.02.2014 11:50

Po dlouhém období, kdy byla Afrika považována za ztracený kontinent, začíná díky svému růstu nabízet zajímavé obchodní příležitosti pro zahraniční firmy. Právě obchodování s Afrikou bylo hlavním bodem programu semináře, který pro české exportéry zorganizovala HSBC Bank plc – pobočka Praha a její odborní partneři.

HSBC Bank: Afrika je rostoucí příležitostí pro české exportéry
Foto: HSBC Bank plc
Popisek: HSBC Bank plc
reklama

Byl to poslední ze tří seminářů v rámci 5. ročníku projektu HSBC GRANT. Cílem semináře bylo sdílet znalosti o jednom s nejslibnějších teritorií pro české exportéry, kterým byla po Latinské Americe a Rusku také Afrika. 

„Předpověď silného ekonomického růstu během příštích pěti let, který přinese také růst příjmů a spotřeby, bude představovat zvýšení podílu populace s nižším středním příjmem. Příznivé demografické a strukturální změny, které přinesou rozvoj afrických ekonomik, stejně jako jejich přechod od základního zemědělství k aktivitám s větší produktivitou, představují pro české firmy velkou příležitost, které by měly využít. Mezi hlavní oblasti s velkým potenciálem patří energetika a infrastruktura, které budou klíčové pro další rozvoj v tomto regionu,“ uvedl Michael Hordley, generální ředitel HSBC Bank plc – pobočka Praha.

„K úspěchu na tomto trhu potřebují české firmy podporu zkušených expertů, kteří Afriku dobře znají. Proto jsme pozvali odborníky z HSBC, aby jim společně s našimi partnery poskytli informace, jak v tomto teritoriu uspět,“ dodává Hordley.

„Během poslední dekády prošla Afrika výrazným růstem. I přes globální ekonomickou situaci, od roku 2000 vzrostla africká ekonomika více než trojnásobně. Výhled na další období je také optimistický. Klíčovou roli dalšího rozvoje budou hrát v budoucnu zahraniční přímé investice – nejen jako zdroj kapitálu, ale především jako katalyzátor vzniku nových pracovních míst, rozvoje dovedností a znalostí, transferu technologií a dlouhodobě i diverzifikace a transformace afrických ekonomik,“ říká Vladislav Severa, vedoucí partner oddělení transakčního poradenství EY ve střední a jihovýchodní Evropě.

HSBC GRANT na podporu exportu je unikátní projekt zaměřující se na podporu českých podniků při rozvoji jejich exportních aktivit. Principem projektu je grantová soutěž a odborné semináře pro exportéry, na kterých díky HSBC a jejím partnerům získají potřebné znalosti ke svému dalšímu rozvoji. Odbornou pomoc poskytnou partneři projektu – Česká exportní banka, CzechTrade, EY, EGAP, White&Case, Svaz průmyslu a dopravy ČR. Soutěžící se mohou přihlašovat na www.podporaexportu.cz od 15. listopadu 2013 do 15. února 2014.

O HSBC

HSBC Bank plc otevřela svou českou pobočku v květnu 1997. Poskytuje služby firemního bankovnictví pro korporátní klienty se zaměřením na mezinárodní obchod a zahraniční transakce. Kromě bankovních operací zahrnují služby české pobočky HSBC správu peněz, financování provozního kapitálu a investic, akviziční financování, projektové a exportní financování, devizové obchody, řízení úrokového rizika a faktoring. Prostřednictvím své mezinárodní sítě poskytuje HSBC celou škálu finančních služeb včetně investičního a privátního bankovnictví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí: Saldo státního rozpočtu za leden až březen 2020 dosáhlo 44,7 mld. Kč

9:15 Ministerstvo financí: Saldo státního rozpočtu za leden až březen 2020 dosáhlo 44,7 mld. Kč

Opatření vlády České republiky zaváděná k zastavení šíření nákazy nemoci COVID-19 s sebou přinesla v…