HZS: Hasiči mezi nejlepšími sportovci Ministerstva vnitra

7. 10. 2018 9:22

Ve čtvrtek 4. října 2018 se uskutečnilo slavnostní ocenění nejlepších resortních sportovců na akci Sportovec roku Ministerstva vnitra. Mezi oceněnými byli již tradičně také příslušníci Hasičského záchranného sboru ČR.

HZS: Hasiči mezi nejlepšími sportovci Ministerstva vnitra
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

Při slavnostním ceremoniálu vyhlášení nejlepších sportovců Ministerstva vnitra převzalo ocenění nejlepší sportovní družstvo Hasičského záchranného ČR i jednotlivec. Všem oceněným zacinkalo během letošního září na krku zlato na světových sportovních kolbištích.

Nejlepším sportovním družstvem se v letošním roce stala „zlatá“ reprezentace v požárním sportu, která z XIV. mistrovství světa v požárním sportu přivezla nejcennější kov. Česká reprezentace byla složena jak z hasičů profesionálních, tak z hasičů dobrovolných, a tato kombinace prokázala svoji sílu. Češi se mistry světa v požárním sportu stali poprvé v historii.

O vítězství českého hasičského týmu rozhodla čtvrtá závěrečná disciplína - požární útok družstev. Disciplína právem nazývaná jako královská, při které sedm soutěžících v naprosto sehraném „představení“ dokáže v čase kolem 30 vteřin propojit zdroj vody, motorovou stříkačku, hadice, rozdělovač a proudnice, doběhnout ke dvěma 90 m vzdáleným terčům a naplnit je proudem vody.

Více k XIV. mistrovství světa v požárním sportu ZDE

Dále ministr vnitra ocenil titulem Sportovec roku Ministerstva vnitra příslušníka HZS Olomouckého kraje nstržm. Michala Přecechtěla. Ten přivezl zlatou medaili ze Světových hasičských her v Jižní Koreji. Michal Přecechtěl dominuje na poli TFA již od roku 2008, kdy nastoupil k Hasičskému záchrannému sboru ČR. Mezi jeho největší úspěchy kromě letošního zlata patří například druhé místo na Mistrovství Evropy nebo titul Mistra ČR v disciplínách TFA.

Více k úspěchům na XIII. světových hasičských hrách ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Přiletěl, kradl a odletěl

22:54 Policie ČR: Přiletěl, kradl a odletěl

Policisté z inspektorátu cizinecké Policie Praha Ruzyně na letišti v Praze zadrželi cizince, který v…