Hasiči posilují svoji pomoc Covidem postiženému Karlovarskému kraji

17.02.2021 16:55

V úterý po 15. hodině se přidalo 16 příslušníků ve 4 týmech HZS ČR ke svým kolegům v Karlovarském kraji. Jedná se o dva týmy HZS Středočeského kraje, a po jednom týmu z HZS Pardubického kraje a HZS Kraje Vysočina.

Hasiči posilují svoji pomoc Covidem postiženému Karlovarskému kraji
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

Jejich úkolem je odebírat vzorky pro antigenní i PCR testování obyvatelstva a administrativní zajištění tohoto testování. Odběr vzorků bude probíhat jak v rámci mobilních odběrových týmů, tak také v rámci stacionárních stanovišť, podle aktuální potřeby. Již od sobotní půlnoci zajišťují příslušníci Záchranného útvaru HZS ČR provoz stanoviště odběrového místa na hraničním přechodu Pomezí nad Ohří.

V současné době je do pomoci zdravotnictví, v sociálních a souvisejících službách po celé republice zapojeno již přibližně 1050 příslušníků HZS ČR. Působíme v odběrových týmech, trasujeme, pomáháme v nemocnicích a zdravotnickým záchranným službám, působíme v zařízeních sociálních služeb a v domovech pro seniory, pomáháme s logistikou očkovacích vakcín a osobních ochranných prostředků, nebo také v krematoriích.

reklama

autor: Tisková zpráva

pojištění

Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vláda schválila návrh státního rozpočtu na příští rok a rozhodla o nákupu nadzvukových letounů F-35

11:27 Úřad vlády: Vláda schválila návrh státního rozpočtu na příští rok a rozhodla o nákupu nadzvukových letounů F-35

Plánovaný schodek veřejných rozpočtů v České republice v roce 2024 bude 2,2 % v poměru vůči HDP. Po …