Hasiči tento týden převzali celkem 230 000 kusů nanofiltrů. Díky společnosti GasNet a Libereckému kraji

24.04.2020 21:14

Hasičský záchranný sbor České republiky (HZS ČR) by tímto způsobem rád poděkoval společnosti Gasnet a Libereckému kraji, za dar v podobě nanofiltrů určených do textilních roušek, které zajistí hasičům vysoký stupeň ochrany při specifických zásazích v rizikovém prostředí. Vedení HZS ČR plánuje tyto speciální nanofiltry v nejbližší době rozdistribuovat na všechny HZS krajů po celé České republice.

Hasiči tento týden převzali celkem 230 000 kusů nanofiltrů. Díky společnosti GasNet a Libereckému kraji
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Nanofiltry vznikly ve spolupráci českých soukromých společností a Technické univerzity v Liberci (TUL). Filtr dokáže zachytit až 90 procent všech částic s průměrem odpovídajícím velikosti virové částice.

Dar 130 000 kusů nanofiltrů, věnovaný společností GasNet, v hodnotě 1 300 000 Kč převzal v úterý, 21. 4. 2020, generální ředitel HZS ČR, generálporučík Ing. Drahoslav Ryba, od provozního ředitele skupiny GasNet, Pavla Káčera.

Dar v podobě 100 000 kusů nanofiltrů, věnovaný Libereckým krajem, v hodnotě 1 000 000 Kč převzal za HZS ČR, ve čtvrtek, 23. 4. 2020, náměstek generálního ředitele HZS ČR pro ekonomiku, brigádní generál Mgr. Slavomír Bell, MSc., MBA, z rukou hejtmana Libereckého kraje, Martina Půty. Slavnostního předání se zúčastnili také náměstek generálního ředitele HZS ČR pro řízení lidských zdrojů, plk. doc. JUDr. František Vavera, Ph.D., LL.M., náměstek generálního ředitele HZS ČR pro IZS a operační řízení, brigádní generál Ing. František Zadina, a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, plukovník Ing. Luděk Prudil.

Děkujeme, že nás podporujete!

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Proč jste jako jiní neodpověděli na otázky týkající se svobody projevu?

https://beta.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prekvapeni-ze-SPOLU-Vondra-zaslal-odvaznou-odpoved-Muze-mit-dohru-755196. Je to proto, že máte máslo na hlavě, protože jste to hlavně vy, kdo tu chce omezit svobodu slova - vy to tedy nazýváte boj s dezinformacemi, ale přitom ani nejste schopni definova...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Rada Evropy představila první globální úmluvu o umělé inteligenci a lidských právech

16:08 Ministerstvo spravedlnosti: Rada Evropy představila první globální úmluvu o umělé inteligenci a lidských právech

Parlamentní shromáždění a Výbor ministrů Rady Evropy daly zelenou první mezinárodní úmluvě o umělé i…