Hasičský záchranný sbor opět posiluje počty příslušníků pro výpomoc ve zdravotnictví, v sociálních a jiných souvisejících službách – zapojeno je již 951 hasičů

21.1.2021 2:21 odp.

Pro Hasičský záchranný sbor České republiky (HZS ČR) je primárním úkolem plnění svých běžných, základních činností, jako jsou technické pomoci, hašení požárů, vyprošťování osob z havarovaných vozidel, likvidace chemických havárií, příjem a organizování humanitární pomoci, civilní ochrana, integrovaný záchranný systém atp.

Hasičský záchranný sbor opět posiluje počty příslušníků pro výpomoc ve zdravotnictví, v sociálních a jiných souvisejících službách – zapojeno je již 951 hasičů
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

A rozhodně si nemůžeme stěžovat na nedostatek práce - v loňském roce nám opět stoupl počet událostí, u kterých jsme zasahovali, na celkových 143.900, což je meziroční nárůst o přibližně 10 %.

Současná epidemie nového koronaviru Covid – 19 však zásadním způsobem ovlivňuje naše životy. Za poslední týdny se situace ve zdravotnictví a s ním souvisejících oborech, včetně sociální péče opět zhoršuje, zejména z pohledu zajištění personálních kapacit. Hasiči mají ve své „DNA zakódováno“ pomáhat a stát v čele pomoci vždy mezi prvními. A proto jsme do této pomoci zapojili ještě více kapacit, jak ostatně podrobně vypovídá přiložená tabulka.

Jak z tabulky vyplývá, je do těchto činností zapojeno již 951 příslušníků HZS ČR. Tak vysoké počty zapojení jsou možné díky řadě mimořádných opatření, jako je služba v tzv. minimálních početních stavech, přechod ze tří směnného režimu služby do dvou směnného a podobně, díky kterým se nám daří vyšetřit kapacity pro efektivní pomoc zejména našemu zdravotnictví, při současném zajištění dostatečných kapacit pro naši primární činnost. Navýšení počtů umožnilo mimo jiné také zlepšení početních stavů příslušníků HZS ČR v karanténě či pozitivně testovaných, kterých je v tuto chvíli 97 v karanténě a 216 pozitivně testovaných na Covid – 19, přitom ještě před deseti dny bylo mimo službu vlivem Covid -19 přibližně o 200 našich příslušníků více.

Činnosti uvedené v tabulce plníme nejčastěji na základě požadavků krizových štábů krajů, případně požadavku Ústředního krizového štábu, samozřejmě po předchozím proškolení odborníky v daných oblastech. Žádná z těchto činností nijak neohrožuje či nesnižuje plnění našich základních úkolů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kancelář prezidenta republiky: Dezinformace Deníku N

11:19 Kancelář prezidenta republiky: Dezinformace Deníku N

Internetový blog Deník N publikoval další ze série dezinformačních a manipulativních textů, ve které…