Hledej kešky s Českým rozhlasem

01.10.2014 7:30 | Zprávy

V posledních letech se v mnoha zemích na světě hodně mluví o hře zvané Geocaching. Je to turistická hra, jejímž úkolem je za pomoci zařízení s GPS najít schovaný poklad, tedy tak zvanou „keš“ nebo „kešku“, jak se jí česky neformálně říká.

Hledej kešky s Českým rozhlasem
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

„Kešky“ mají podobu různě velkých schránek, které obsahují tzv. logbook – sešit nebo při malé velikosti schránky třeba jen pruh papíru, na který záznam o nálezu zapíšete a dále podle velikosti tužku, drobné předměty na výměnu apod. Údaje o její poloze a nápovědu, jak skrýš najít, zjistíte po přihlášení na mezinárodní stránky hry geocaching.com. Tam také později vystavujete na odiv ostatním hráčům své úspěchy.

Cílem hledání není ani tak co nejvyšší počet pokladů, které „vykopete“ neboli tak zvaně „odlovíte“, ale návštěva zajímavých míst, u kterých jsou kešky umístěny. K takovým zajímavým místům by vás chtěl dovést i Český rozhlas. Proto jsme pro vás připravili velkou rozhlasovou putovní sérii „kešek“, umístěných na místech, která jsou pro rozhlas a jeho vysílání důležitá a se kterými je rozhlas nějakým způsobem spjat (budovy, historická místa, vysílače apod.).

K tomu, abyste si informace o „keškách“ mohli přečíst, případně údaje načíst do svých GPS přístrojů (stačí i mobilní telefon, který má GPS), se musíte zaregistrovat na oficiálních stránkách hry Geocaching. Je to jednoduchý úkon (samozřejmě zadarmo), který vás k ničemu nezavazuje. Pokud byste tápali, můžete si všechny informace o hře a jejích pravidlech prostudovat na českých stránkách Geocachingu.

Naše hra Hledej kešky s Českým rozhlasem se bude postupně rozšiřovat o nové a nové kešky po celém území České republiky a doufejme i v zahraničí. Začít však můžete již dnes.

Keš číslo 1:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně slaví 30 let

19:21 ČEZ: Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně slaví 30 let

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, největší a nejvýkonnější přečerpávací elektrárna v Česk…