Hospodářská a sociální rada Mostecka: Regionální tripartita podporuje muzeum i kulturní aktivity

09.02.2023 22:11 | Tisková zpráva

Hospodářská a sociální rada Mostecka (HSRM) se v lednu sešla poprvé v novém roce. Nosným tématem byla tentokrát prezentace Podkrušnohorského technického muzea (PTM), u jehož vzniku HSRM stála.

Hospodářská a sociální rada Mostecka: Regionální tripartita podporuje muzeum i kulturní aktivity
Foto: HSRM
Popisek: Hospodářská a sociální rada Mostecka

„Velkým návštěvnickým lákadlem se stala maketa hlubinné štoly, kterou si návštěvníci oblíbili. Po covidové přestávce se v loňském roce opět konaly velmi populární oslavy Dne dětí,“ sdělila přítomným asistentka ředitele Hana Dernerová s tím, že počet návštěvníků každoročně roste. Muzeum se ve spolupráci se Spolkem severočeských havířů podílelo i na dalších akcích v regionu, jednou z nich bylo lití olova, které je součástí vánočních trhů na mosteckém Prvním náměstí a loni se poprvé s touto tradicí zástupci muzea vydali i do mosteckých škol.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NP Šumava: Nedostatek vody zastavuje Splouvání Vltavy

22:03 NP Šumava: Nedostatek vody zastavuje Splouvání Vltavy

Hladina Teplé Vltavy na odečtu na Soumarském Mostě letos vykazuje rekordní hodnoty.