Hospodářská komora: Afrika – jedinečná příležitost pro české podnikatele

24.04.2017 14:21

Rychlý rozvoj ekonomiky i nutnost výstavby nové infrastruktury. Africký kontinent je pro české firmy velikou výzvou. Zaznělo to na páteční prezentaci a semináři jihoafrické poradenské firmy intoSA s názvem „Doing business in Africa“, který pořádala Hospodářská komora ČR.

Hospodářská komora: Afrika – jedinečná příležitost pro české podnikatele
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

Akce nabídla zhruba dvěma desítkám podnikatelů ucelený ekonomický pohled na investiční příležitosti na rychle se rozvíjejícím kontinentu.

„Pevně věřím, že se zeměmi z afrického kontinent se obchodovat musí. Je důležité být v tomto teritoriu velmi aktivní, jakkoliv tento kout světa zatím není v hledáčku českých podnikatelů,“ dodal k tématu předseda Zahraniční sekce Hospodářské komory ČR Ilja Mazánek. Velkou šanci skýtá Afrika zejména pro firmy z oboru energetiky, strojírenství nebo zemědělství. Čeští podnikatelé se v rámci semináře dozvěděli více o legislativních záležitostech, zakládání firem či poboček, o vízových a licenčních povinnostech, o daňovém zatížení apod.

Jednu z největších příležitostí představuje nejbohatší africký stát – Jihoafrická republika, na kterou se Hospodářská komora zaměřuje dlouhodobě. Začátkem dubna do této země uspořádala podnikatelskou misi. Cesta navázala na dřívější setkání se zástupci rozvinuté jihoafrické provincie KwaZulu-Natal na půdě Hospodářské komory ČR.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

22:03 Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

V zahraničních operacích slouží kromě vojáků z povolání také jejich čtyřnozí kolegové. V Kosovu to j…