Hospodářská komora: Prezident HK Dlouhý hovořil s britským ministrem pro brexit Barclaym

09.05.2019 16:05

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý se během setkání lídrů 27 zemí EU v Sibiu setkal s britským ministrem pro brexit Stephen Barclaym, který je dnes hlavním vyjednavačem brexitové dohody. Hovořili spolu o jednotnému vnitřnímu trhu, o rizicích brexitu pro podnikatele ve střední Evropě a o uchování těsné spolupráce Británie se střední Evropou i poté, co Británie opustí EU.

Hospodářská komora: Prezident HK Dlouhý hovořil s britským ministrem pro brexit Barclaym
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky
reklama

„Z našeho rozhovoru vyplynulo, že Britové velmi stojí o to, aby jejich odchod z Evropské unie nepoznamenal přátelské vztahy mezi Brity a Čechy, které mají historicky silné kořeny. Stephena jsem ujistil, že jakkoli v Evropské unii ztrácíme Británii jako našeho partnera ve snaze reformovat Evropskou unii, Británie bude naším přítelem, i když nebude součástí Společenství,“ poznamenal prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Během 45minutového rozhovoru spolu také hovořili o pobrexitové situaci. Prezident Hospodářské komory připomněl, že kvůli nejistotě o podobě brexitu české firmy, které se už aktivně připravují na odluku Spojeného království od Evropské unie, hledají alternativní dodavatele, odběratele i zaměstnance na starém kontinentu. Firmy se začaly také předzásobovat a některé z nich už také informovaly své odběratele ve Velké Británii o tom, že kvůli možným problémům s dodávkami nebudou schopné garantovat dohodnuté termíny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum skla a bižuterie spouští online aktivity pro návštěvníky

22:11 Muzeum skla a bižuterie spouští online aktivity pro návštěvníky

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je sice z důvodu vládních opatření uzavřeno, přesto je …