Hospodářská komora: Prezident HK Dlouhý hovořil s britským ministrem pro brexit Barclaym

9. 5. 2019 16:05

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý se během setkání lídrů 27 zemí EU v Sibiu setkal s britským ministrem pro brexit Stephen Barclaym, který je dnes hlavním vyjednavačem brexitové dohody. Hovořili spolu o jednotnému vnitřnímu trhu, o rizicích brexitu pro podnikatele ve střední Evropě a o uchování těsné spolupráce Británie se střední Evropou i poté, co Británie opustí EU.

Hospodářská komora: Prezident HK Dlouhý hovořil s britským ministrem pro brexit Barclaym
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky

„Z našeho rozhovoru vyplynulo, že Britové velmi stojí o to, aby jejich odchod z Evropské unie nepoznamenal přátelské vztahy mezi Brity a Čechy, které mají historicky silné kořeny. Stephena jsem ujistil, že jakkoli v Evropské unii ztrácíme Británii jako našeho partnera ve snaze reformovat Evropskou unii, Británie bude naším přítelem, i když nebude součástí Společenství,“ poznamenal prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Během 45minutového rozhovoru spolu také hovořili o pobrexitové situaci. Prezident Hospodářské komory připomněl, že kvůli nejistotě o podobě brexitu české firmy, které se už aktivně připravují na odluku Spojeného království od Evropské unie, hledají alternativní dodavatele, odběratele i zaměstnance na starém kontinentu. Firmy se začaly také předzásobovat a některé z nich už také informovaly své odběratele ve Velké Británii o tom, že kvůli možným problémům s dodávkami nebudou schopné garantovat dohodnuté termíny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Havlíčkův Brod: Bohoslužba za děti do dlaně

13:33 Nemocnice Havlíčkův Brod: Bohoslužba za děti do dlaně

Poslední tři desítky let se krystalizuje skupina rodin, která vychovává dítě, jež se narodilo s nízk…