Hospodářská komora: Senát dnešním rozhodnutím dal spravedlivě naději i pronajímatelům

17. 4. 2020 19:35

Hospodářská komora vítá dnešní rozhodnutí Senátu, který vrací návrh zákona ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na nájemce prostor sloužících k podnikání (tisk 239) k přepracování do Poslanecké sněmovny. Horní komora mj. schválila pozměňovací návrh umožňující pronajímatelům poskytnout až 80% státní záruky za nezaplacené nájemné v době koronavirové krize. Návrh tak pamatuje i na skupinu podnikatelů, na kterou původní návrh schválený sněmovnou nemyslel.

Hospodářská komora: Senát dnešním rozhodnutím dal spravedlivě naději i pronajímatelům
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky
reklama

„Dlouhodobě jsme na Hospodářské komoře upozorňovali, že by měl být návrh ušitý horkou jehlou v Poslanecké sněmovně korigován tak, aby pronajímatelé, kteří budou výpadkem v příjmech z nájemného postiženi nejvíc, obdrželi od státu alespoň částečnou finanční kompenzaci. Tato varianta se nyní díky senátorům vrací do hry,“ říká prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Podobný postoj zaujali senátoři i ke včera projednávanému bodu upravujícímu nájemní vztahy mezi majiteli a nájemci bytů. I v tomto případě horní komora vrátila poslancům návrh zákona s tím, že navrhuje 80% garance nezaplacených nájmů pro pronajímatele. „I v realitním oboru působí značná část podnikatelů. Ani na ně by neměl stát přenášet břemeno nezaplaceného nájemného, kvůli čemuž by nebyli schopni plnit své závazky. A je dobře, že ani na ně senátoři nezapomněli,“ uzavírá Dlouhý, a proto s výhradou, že čert bývá někdy skryt v detailu, doporučuje poslancům, aby se přiklonili k senátní verzi obou zákonů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS: Řízení letového provozu nakupovalo instruktážní služby bez soutěže

12:08 ÚOHS: Řízení letového provozu nakupovalo instruktážní služby bez soutěže

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil příkazem pokutu ve výši 500 000 korun státnímu podniku Ř…