Hospodářská komora do novely zákona o EIA prosadila změny, urychlí výstavbu v ČR

27.02.2015 19:38 | Zprávy

Menší stavby nebudou spadat do působnosti zákona o posuzování vlivů na životní prostředí (EIA). Zároveň se omezí možnost ochránců přírody zdržovat výstavbu v případech, kdy je dopad na životní prostředí minimální. Změny v rámci legislativního procesu prosadila do novely zákona o EIA Hospodářská komora ČR. Novela vstoupí v platnost v neděli 1. března.

Hospodářská komora do novely zákona o EIA prosadila změny, urychlí výstavbu v ČR
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

„HK ČR se účastnila legislativního procesu od samého počátku, protože novela mohla významně poškodit hospodářské zájmy České republiky a zejména českých podnikatelů ve stavebnictví. Díky úsilí Hospodářské komory ČR se podařilo dosáhnout výrazného zlepšení oproti původnímu návrhu, což pomůže mimo jiné zachovat desetitisíce pracovních míst, množství podnikatelských příležitostí a zároveň miliardy příjmů do státního rozpočtu,“ vysvětluje vedoucí oddělení legislativy, informací a poradenství Hospodářské komory ČR Pavel Mrázek k novelizaci, ke které se přistoupilo kvůli požadavkům Evropské komise.

Kdyby poslanci pozměňovací návrhy nepřijali, ohrozili by zejména 15–30 tisíc pracovních míst ve stavebnictví a navazujících odvětvích, realizaci soukromých i veřejných stavebních zakázek za desítky miliard korun a příjmy státního rozpočtu v rozsahu cca 7–14 mld. Kč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Výsměch

Nemyslíte, že výsměchem v souvislosti se 17. listopadem je i fakt, že na Národní třídu chodí pokládat květiny a zapalovat svíčky ti, co se s minulým režimem paktovali? Myslím třeba Babiše, ale i prezidenta Pavla.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Celníci zabránili vyložení nelegálního odpadu z Itálie do Česka

22:31 Celní správa: Celníci zabránili vyložení nelegálního odpadu z Itálie do Česka

Několik tun textilního odpadu přepravovaného s pofidérními doklady. I tak by se dala nazvat akce stř…