Hospodářská komora podporuje prodloužení lhůt pro odevzdání elektronického daňového přiznání

6. 3. 2019 12:04

Hospodářská komora podporuje návrh z dílny Pirátské strany, který umožní prodloužení současné tříměsíční lhůty pro podání daňového přiznání o jeden měsíc v případech, kdy podnikatel dokument odevzdává elektronickou formou.

Hospodářská komora podporuje prodloužení lhůt pro odevzdání elektronického daňového přiznání
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky
reklama

Novelu daňového řádu dnes v prvním čtení s možností jejího urychleného schválení projedná Poslanecká sněmovna. Komora dopisem adresovaným všem předsedům poslaneckých klubů návrh podpořila již v průběhu února.

Přijetí tohoto návrhu by podle Komory odstranilo nadbytečnou administrativu jak na straně podnikatelů, tak na straně finanční správy a podpořilo elektronickou formu komunikace se správcem daně. A to navíc formou pozitivní motivace, nikoliv restriktivně.

„Podnikatelé, se kterými se pravidelně setkávám, zaznamenali, že celá řada daňových opatření, uzákoněných v posledních letech, vedla ke zvýšení doprovodné administrativní zátěže. Jsme proto přesvědčeni, že nic nebrání provádění alespoň takovýchto dílčích a přitom zřetelných kroků. Tím spíše, že jsou v souladu s vládní ambicí v dané oblasti,“ vysvětluje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Přijetí novely daňového řádu má podle Hospodářské komory především symbolický význam – jedná se o jasný signál, že stát chce daňovým poplatníkům ukázat svoji vlídnější tvář a alespoň částečně jim ulevit od byrokratické zátěže. Přijetí pirátského návrhu navíc nebrání vládě, aby v budoucnu přijala další, i ambicióznější opatření, která by firmám od administrativy a papírování ulevila ještě citelněji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti vepřové párky z dovozu se zavádějícímu údaji o složení

17:18 Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti vepřové párky z dovozu se zavádějícímu údaji o složení

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v tržní síti nevyhovující potravinu Morli…