Hrad: Otevřený dopis řediteli České televize

05.03.2021 9:15 | Zprávy

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Ing. Vratislav Mynář odeslal dne 4. března 2021 otevřený dopis řediteli České televize Ing. Petru Dvořákovi v následujícím znění.

Hrad: Otevřený dopis řediteli České televize
Foto: generalcompact.cz
Popisek: Kancelář prezidenta ČR

Vážený pane řediteli,

dovoluji si formou otevřeného dopisu reagovat na Vaše výroky týkající se údajné snahy „Hradu“ o Vaše odvolání, které považuji za úsměvné a v rámci snahy o zachování Vaší důstojnosti je ani nebudu dále rozvádět. Zároveň si ale dovolím reagovat na Vaše výroky o plánovaném lobbování za zvýšení koncesionářských poplatků.

Naše země se nachází ve složité situaci. Nejen státní pokladna trpí pod tíží koronavirové krize. Čím dál více doléhají nutná opatření i na všechny občany této země. Velká část z nich přišla o zaměstnání, úspory, a troufám si říct i o životní pohodu a jistotu. Kdo musel před dvěma lety vážit každou korunu vydanou z rodinného rozpočtu, ji dnes musí dvakrát či třikrát převažovat. V době, kdy česká vláda hledá a nalézá cesty, jak daňovým poplatníkům situaci ulehčit, bychom se zvýšením koncesionářských poplatků v době pandemie stali celosvětovým unikátem. Už tak je výše těchto poplatků v porovnání se zeměmi střední Evropy v přečtu na HDP jedna z nejvyšších.

Váš návrh považuji v souvislosti s výše popsaným za naprosto asociální, šokující a mimořádně ostudný. Stejně jako Vaše plány na výstavbu nových budov za půl miliardy korun. Váš povzdech nad tím, že Vám nebyla Radou ČT schválena mimořádná odměna ve výši dvou milionů korun, už v této konstelaci nápadů považuji spíše za třešničku na mimořádně nepovedeném a uvnitř nahnilém dortu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOOÚ: Vzor oznámení o porušení zabezpečení údajů

7:27 ÚOOÚ: Vzor oznámení o porušení zabezpečení údajů

Během svého posledního plenárního zasedání se Evropský sbor pro ochranu osobních údajů (EDPB) setkal…