Hrad: Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky zaslal dopis generálnímu řediteli ČT

31.10.2020 17:18

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář zaslal dopis generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi.

Hrad: Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky zaslal dopis generálnímu řediteli ČT
Foto: generalcompact.cz
Popisek: Kancelář prezidenta ČR
reklama

Vážený pane generální řediteli,

Česká televize nešetří v době pandemie, v určitém souznění s představiteli opozičních politických stran, neutuchající kritikou práce druhých.

Musím ovšem konstatovat, že při vědomí této kritičnosti by právě Česká televize neobstála při pohledu do zrcadla. Události posledních dnů ukázaly, že Česká televize má sama k bezproblémovému a profesionálnímu provozu dost daleko.

Považuji za velmi nepatřičné, aby jeden z hlavních moderátorů České televize, Jakub Železný, na sociální síti Twitter hrubým a neomluvitelným způsobem ponižoval vyznamenané osobnosti. Zjevný útok na Karla Gotta překročil veškeré hranice vkusu, o vnitřních předpisech České televize, mám na mysli desatero upravující působení na sociálních sítích, nemluvě.

I v otázce profesionality Česká televize zklamala. Poukazuji na výpadek signálu při vysílání projevu prezidenta republiky u příležitosti jmenování nového ministra zdravotnictví Jana Blatného. Je to s podivem, protože šlo dokonce o záznam, nikoliv o živé vysílání.

Ostatně, je otázkou, proč Česká televize jmenování nového ministra a následný projev prezidenta republiky nevysílala živě, když byl k dispozici přímý přenos veřejnoprávní ČTK, který byl řádně redakcím avizován.

Velmi uvítám, pokud se k uvedeným skutečnostem vyjádříte. Nejsem sám, kdo nepovažuje za vhodné, aby televize veřejné služby poukazovala na druhé a sama se dopouštěla faulů a přešlapů.

S pozdravem

Ing. Vratislav Mynář

Přílohy dopisu naleznete ZDE a ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta je partnerem Ježíškových vnoučat

15:06 Česká pošta je partnerem Ježíškových vnoučat

Již popáté se Česká pošta připojuje k svátku dobrovolnictví a dárcovství Giving Tuesday, který letos…