Hyundai i20 WRC má za sebou první testovací jízdy

4.6.2013 12:45 odp.

Hyundai Motorsport po několika měsících intenzivních příprav vyjel se soutěžním vozem i20 WRC poprvé na silnice a odstartoval testovací program.

Hyundai i20 WRC má za sebou první testovací jízdy
Foto: red
Popisek: Hyundai

Výsledkem byla úspěšná první zkušební jízda s nejnovější specifikací soutěžního vozu Hyundai i20 WRC na soukromém testovacím polygonu nedaleko sídla oddělení Hyundai Motorsport v německém Alzenau. Technický tým Hyundai Motorsport dokončil premiérovou jízdu bez významných problémů. V rámci příprav na vstup do mistrovství světa v rallye FIA WRC (Federation Internationale de l’Automobile; World Rally Championship) v roce 2014 jej nyní čeká náročný testovací program.
 
Po první třídenní zkoušce o celkové délce 550 kilometrů následovalo první komplexní testování vozu, během něhož byla vyzkoušena rozmanitá nastavení a získána cenná data k analýzám.
 
„Vůz vyjel na silnici a musím přiznat, že to byl pro mě emocionálně silný okamžik vidět poprvé v akci nejnovější specifikaci vozu i20 WRC,“ prohlásil Michel Nandan, šéf týmu. „Ve zbývající části roku nás čeká intenzivní testovací program na různých místech po celé Evropě, abychom mohli hodnotit i20 WRC v nejrůznějších podmínkách a na různých druzích povrchu.“
 
Prvním ostrým startem Hyundai i20 WRC bude v lednu 2014 legendární soutěž Rallye Monte Carlo.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 1 145 miliard Kč

22:16 ČEZ číslo týdne: 1 145 miliard Kč

1 145 miliard Kč činí celkový přínos ČEZ pro Českou republiku za 30 let od vzniku společnosti.