I letos VZP podporuje Purpurové srdce

03.11.2012 9:01

Občanské sdružení Nedoklubko ve spolupráci s Českou neonatologickou společností vyhlásilo letos již potřetí ceny Purpurových srdcí. Vyhlášení cen proběhne na závěr konference u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí. Záštitu nad akcí pro letošní ročník převzala poslankyně Lenka Kohoutová, náměstek primátora Hlavního města Prahy Mgr. Ivan Kabický a Všeobecná zdravotní pojišťovna.

I letos VZP podporuje Purpurové srdce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna
reklama

Zdravotnickou konferenci, jejíž hlavním cílem je zvýšit povědomí odborné i široké laické veřejnosti o problematice nedonošených dětí, pořádá občanské sdružení Nedoklubko a Česká neonatologická společnost u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí již tradičně. V letošním roce se uskuteční 20. listopadu v Primátorské rezidenci na Mariánském náměstí.

V průběhu konference renomovaní odborníci představí nové trendy v péči o nedonošená miminka. Konference začíná v 8.30 hod. ráno, předpokládaný konec je v 15.00 hod. Podrobné informace o akci a její program najdete na oficiálních stránkách projektu. Tisková konference s navazujícím promítáním krátkých filmů s tématikou nedonošenosti se bude konat od 11 hodin.

Slavnostní večer s předáváním cen bude zahájen v 17 hodin. Moderátorem večera bude Štěpánka Duchková, patronka Nedoklubka. Na slavnostní večer je třeba se registrovat zasláním zprávy na liskovcova@nedoklubko.cz. Předány zde budou ceny Purpurových srdcí ve čtyřech kategoriích zdravotníkům a osobnostem výrazně se zasazujícím o zlepšování péče o nedonošené děti i ceny Zlatého kulíška pro vítěze soutěže dobrovolníků ve vyrábění oblečků a pomůcek pro nedonošené děti v nemocnicích.

Účast na konferenci je zdarma, občanské sdružení Nedoklubko však uvítá dobrovolný příspěvek, který bude použit na nákup materiálů a zajištění oblečků a pomůcek pro miminka, dárečků pro maminky v nemocnicích po předčasném porodu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: VZP
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Zlín: Austrálie je u nás plná klokanů

10:31 Zoo Zlín: Austrálie je u nás plná klokanů

Zlín - Zlínská zoo se může pochlubit dalším chovatelským úspěchem. Skupina 19 klokanů rudokrkých se …