I letos VZP podporuje Purpurové srdce

03.11.2012 9:01 | Zprávy

Občanské sdružení Nedoklubko ve spolupráci s Českou neonatologickou společností vyhlásilo letos již potřetí ceny Purpurových srdcí. Vyhlášení cen proběhne na závěr konference u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí. Záštitu nad akcí pro letošní ročník převzala poslankyně Lenka Kohoutová, náměstek primátora Hlavního města Prahy Mgr. Ivan Kabický a Všeobecná zdravotní pojišťovna.

I letos VZP podporuje Purpurové srdce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna

Zdravotnickou konferenci, jejíž hlavním cílem je zvýšit povědomí odborné i široké laické veřejnosti o problematice nedonošených dětí, pořádá občanské sdružení Nedoklubko a Česká neonatologická společnost u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí již tradičně. V letošním roce se uskuteční 20. listopadu v Primátorské rezidenci na Mariánském náměstí.

V průběhu konference renomovaní odborníci představí nové trendy v péči o nedonošená miminka. Konference začíná v 8.30 hod. ráno, předpokládaný konec je v 15.00 hod. Podrobné informace o akci a její program najdete na oficiálních stránkách projektu. Tisková konference s navazujícím promítáním krátkých filmů s tématikou nedonošenosti se bude konat od 11 hodin.

Slavnostní večer s předáváním cen bude zahájen v 17 hodin. Moderátorem večera bude Štěpánka Duchková, patronka Nedoklubka. Na slavnostní večer je třeba se registrovat zasláním zprávy na liskovcova@nedoklubko.cz. Předány zde budou ceny Purpurových srdcí ve čtyřech kategoriích zdravotníkům a osobnostem výrazně se zasazujícím o zlepšování péče o nedonošené děti i ceny Zlatého kulíška pro vítěze soutěže dobrovolníků ve vyrábění oblečků a pomůcek pro nedonošené děti v nemocnicích.

Účast na konferenci je zdarma, občanské sdružení Nedoklubko však uvítá dobrovolný příspěvek, který bude použit na nákup materiálů a zajištění oblečků a pomůcek pro miminka, dárečků pro maminky v nemocnicích po předčasném porodu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: VZP

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Také by mě ty vaše seznamy zajímaly

Můžete otevřeně sdělit, kolik tato vláda vyvezla techniky na Ukrajinu? Jestli vás dobře chápu, tak na rozdíl od nás lidí máte k dispozici nějaký seznam. Zveřejníte ho? A dá se vyčíslit celková pomoc Ukrajině - nejen kterou jsme vyvezli, ale i ta, kterou jim poskytujeme tady?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha má nový denní stacionář pro klienty s mentálním a kombinovaným postižením

7:33 MHMP: Praha má nový denní stacionář pro klienty s mentálním a kombinovaným postižením

V pražských Lahovicích dnes slavnostně otevřel své dveře nový denní stacionář Dobromysl pro lidi s m…