Iniciativa Boj za byty OKD vyzývá nájemníky k podání žaloby

19.07.2018 0:00

Iniciativa prezentující se pod názvem „Boj za byty OKD“ vyzývá nájemníky bytů OKD, aby se připojili k žalobě na společnosti RESIDOMO a RPG Industries a využili tak možnost získat náhradu újmy, která jim byla způsobena nedodržením závazků stanovených v privatizační smlouvě.

Iniciativa Boj za byty OKD vyzývá nájemníky k podání žaloby
Foto: OKD
Popisek: OKD

Iniciativa Boj za byty OKD apeluje na nájemníky bytů OKD, aby podali žalobu na RESIDOMO a získali zpět své peníze, na které mají dle privatizační smlouvy nárok.

Iniciativa prezentující se pod názvem „Boj za byty OKD“ vyzývá nájemníky bytů OKD, aby se připojili k žalobě na společnosti RESIDOMO a RPG Industries a využili tak možnost získat náhradu újmy, která jim byla způsobena nedodržením závazků stanovených v privatizační smlouvě.

Privatizační smlouva z roku 2004 stanovila v zájmu ochrany nájemců bytů OKD závazky směřující k zachování bytového fondu OKD. Společnost KARBON INVEST a každý její právní nástupce mají dle smlouvy povinnost zajistit, že v případě prodeje bytů OKD bude jejich nájemcům přednostně učiněna nabídka k odkupu bytů OKD za zvýhodněnou cenu 40 000 Kč.

Dne 5. srpna 2015 byly byty OKD obchodní transakcí vyvedeny mimo skupinu OKD. Iniciativa Boj za byty OKD tvrdí, že prodejem bytového fondu mimo kontrolu společnosti KARBON INVEST a její právní zástupce bez učinění přednostní nabídky nájemníkům bytů za zvýhodněných podmínek došlo k porušení závazků privatizační smlouvy.

Žaloba, která je pro nájemníky bytů OKD zdarma k dispozici na webu iniciativy Boj za byty OKD tvrdí, že společnost RPG Industries, ovládaná Zdeňkem Bakalou, a společnost RESIDOMO, nynější vlastník bytového fondu, úmyslně a vědomě činily kroky směřující k poškození nájemníků. Nájemníkům byla způsobena škoda a újma jednak porušením podmínek privatizační smlouvy a porušením zákona, současně porušením dobrých mravů a zároveň zásahem do chráněných přirozených práv člověka.

Řada nájemníků za vlastní úspory byt zrekonstruovala v domnění, že na základě závazků sjednaných v privatizační smlouvě a na základě veřejných prohlášení a slibů Zdeňka Bakaly, jim budou byty přednostně nabídnuty k odkupu. Namísto toho hradí nájemníci dlouhodobě neustále se zvyšující nájemné, které společnosti RPG Industries a RESIDOMO používají k vlastnímu prospěchu a které si vyplácí v podobě miliardových zisků.

Podání žaloby vůči společnosti RESIDOMO a RPG Industries je možnost, jak mohou nájemníci svoji pozici bránit a získat možnost k dosažení náhrady újmy, která jim byla způsobena. Na webu iniciativy Boj za byty OKD je k dispozici je kompletní znění žaloby, kdy nájemníci při jejím podání neplatí žádné náklady ani poplatky. Výši škody a újmy pro nájemníky určí dle spravedlivého uvážení soud. Iniciativa zároveň apeluje na nájemníky, aby žalobu podali co nejdříve, jelikož k datu 5. srpna 2018 bude jejich nárok na náhradu škody promlčen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA-ICRC: Přijďte si otestovat zdraví v rámci Světového dne cévní mozkové příhody

15:13 FNUSA-ICRC: Přijďte si otestovat zdraví v rámci Světového dne cévní mozkové příhody

Cerebrovaskulární výzkumný tým FNUSA-ICRC v čele se svým výzkumně-vzdělávacím programem HOBIT (hodin…