JCCR: Toulava nabízí adventní zážitky online i naživo, v e-shopu pořídíte regionální i originální produkty

06.12.2023 22:03 | Tisková zpráva

Vánoční zboží, výrobky regionálních řemeslníků a další produkty, stejně jako originální zážitky. To je jen část nabídky adventního e-shopu, který připravila turistická oblast Toulava. Od Tábora až k nám je v plánu také řada předvánočních akcích na různých místech. Zimní počasí rovněž nabízí možnost si příjemně zalyžovat na svazích i ve stopě.

JCCR: Toulava nabízí adventní zážitky online i naživo, v e-shopu pořídíte regionální i originální produkty
Foto: JCCR
Popisek: Jihočeská centrála cestovního ruchu - logo

Advent v turistické oblasti Toulava, od Tábora až k nám, je a bude hlavně o zážitcích. Ty si návštěvníci přirozeně užijí v kulisách historických měst Tábor či Bechyně. Zároveň však mohou využít také online adventních trhů, které Toulava spustila od začátku prosince a jsou dostupné na webových stránkách ZDE.

Co originálního z Toulavy si uživatelé mohou pořídit? Základem je vánoční zboží od regionálních řemeslníků či dalších výrobců. K mání je i třeba bechyňská keramika od Kabátů, ručně vyráběné svíčky z Malšic, andílci z táborské chráněné dílny Arleto či drátované dekorace od paní Bardové z Branic.

Darovat však můžete také zážitky, konkrétně kurzy na vázání květin, skalní lezení s průvodcem, sportovní rybaření, jízdu na velbloudovi či traktorem, případně paintball nebo výrobu svíček ze včelího vosku. Na výběr jsou i různé pobyty nebo řada gastrozážitků v tamních podnicích. Z Toulavy si můžete pořídit také oblečení a textilní doplňky či další suvenýry, publikace a fotoobrazy. A to vše z pohodlí domova na pár kliknutí.

Anketa

Reprezentuje Petr Fiala dobře Českou republiku?

2%
97%
hlasovalo: 57264 lidí

Nabídka na e-shopu je opravdu bohatá a originální. Je nutné zmínit také přírodní kosmetiku nebo originální šperky, keramiku a další dekorace z oblasti. „Každý rok se touto formou snažíme podpořit lokální producenty a cestovní ruch v oblasti,“ okomentoval Jan Sochor, produktový manažer turistické oblasti Toulavy.

„Převážně se jedná o výrobce, kteří mají na svých výrobcích značku Toulava - regionální produkt. Jde tedy o výrobky, které od nás získaly určitou známku kvality a zároveň je u nich zaručené, že jsou skutečně z našeho regionu,“ objasnil manažer Sochor.

Vydatná sněhová nadílka z úvodního prosincového víkendu ozdobila advent v Toulavě zimní krásou. Návštěvníci turistické oblasti si tento severní kout jižních Čech vychutnají i díky řadě předvánočních akcí. Mezi ně se řadí například staročeský vánoční trh v Táboře ve dnech 9. a 10. prosince. Trhy se konají 10. prosince také v Milevsku. Až do Štědrého dne chystají různé akce i v Bechyni.

Zalyžovat si díky dobrým sněhovým podmínkám je možné například v skiareálu Monínec nebo ve Ski Kvasejovicích. Zájemci mohou využít také více než sto kilometrů upravených běžeckých stop na Mladovožicku v lokalitě Polánka a na Jistebnicku v okolí Čertova břemena. Další podrobnosti zájemci naleznou na webu ZDE.

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) je organizace zřízená Jihočeským krajem k výkonu funkce destinačního managementu pro region jižní Čechy. Hlavním cílem je realizace projektů zaměřených na rozvoj turistické nabídky a prezentace regionu jako turisticky atraktivní destinace v tuzemsku i zahraničí. Tvoří produktové linie a zajišťuje vydávání tištěných propagačních materiálů. JCCR je provozovatelem Informačního systému cestovního ruchu Jihočeského kraje ZDE. JCCR koordinuje činnost turistických oblastí na území Jihočeského kraje, spolupracuje s městy a obcemi, infocentry a subjekty cestovního ruchu z veřejného i soukromého sektoru. Úzce spolupracuje s agenturou CzechTourism, včetně jejích zahraničních zastoupení, komunikuje a spolupracuje se zahraničními partnery při tvorbě a realizaci přeshraničních projektů.

reklama

autor: Tisková zpráva

Michal Zuna byl položen dotaz

EURO

V čem by podle vás pro nás měla být výhoda brát mzdy v Eurech? Já nevím, ale nežijete v úplně jiném světe?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Peněžitá pomoc obětem trestných činů zůstává už deset let stejná

19:02 Ombudsman: Peněžitá pomoc obětem trestných činů zůstává už deset let stejná

Reálná hodnota peněžité pomoci pro oběti trestných činů za posledních deset let klesla kvůli inflaci…