JE Temelín: Vodňanské rybářské dny naplnily město zážitky

28.05.2018 7:32

Atmosféru nabitou zážitky nabídly v uplynulých dnech svým obyvatelům a návštěvníkům Vodňany, sedmitisícové město na řece Blanici.

JE Temelín: Vodňanské rybářské dny naplnily město zážitky
Foto: ČEZ
Popisek: Jaderná elektrárna Temelín
reklama

Ve středu zahájené čtyřdenní slavnosti, jejichž generálním partnerem byla jako už tradičně Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ, vyvrcholily hlavním programem v sobotu 26. května.

Osmadvacátý ročník rybářských dnů, které jsou současně oficiálními slavnostmi města, navštívilo podle odhadu pořadatelů v průběhu čtyř dnů zhruba osm tisíc lidí. Město jim toho nabídlo v jednom balení hodně. Skvělou zábavu, fantastické počasí, vynikající pochoutky z ryb, sport, kulturu i populárně podanou vědu, ryby, vodu i ekologii. Nejvíce živo bylo na trase mezi Náměstím Svobody, Mezinárodním environmentálním vzdělávacím, poradenským a informačním střediskem ochrany vod (MEVPIS) a Sportovním areálem Blanice.

Na náměstí tentokrát návštěvníky čekalo také překvapení v podobě kašny se sochou Svobody nově kompletně zrekonstruované do přesné podoby z roku 1928, kdy byla vybudována k desátému výročí vzniku samostatné Československé republiky. „My jsme jí nyní původní vzhled, nejvíce změněný v období německé okupace, vrátili ke stému výročí samostatnosti. Zpět je tak například lev, kterého Němci odstranili z erbu, jež drží socha Svobody v ruce,“ uvedl starosta Vodňan Václav Heřman.

Význam rybářských dnů už také dávno překročil nejen hranice regionu, ale i České republiky. „Pravidelně k nám na rybářské dny přijíždějí zástupci našich partnerských měst z Maďarska, Polska a Slovenska, výletníci ze sousedního Rakouska a Německa,“ poznamenal starosta.

Především díky činnosti Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity, střední rybářské školy, výzkumného ústavu a mezinárodního poradenského centra ochrany vod, si ve Vodňanech podávají ruce vědci, stážisté a studenti prakticky z celého světa.

Mimořádně pestrý program slavností nabídl každému něco. Odborné rybářské akce, Dny otevřených dveří rybářských škol, výstavy, rybářský trh, řadu sportovních, kulturních a zábavních akcí. Na dvou pódiích, na náměstí a ve Sportovním areálu Blanice, se za pátek a v sobotu vystřídaly více než dvě hudebních souborů a skupin různých žánrů. Všechny velké akce byly přístupné zdarma. Rybářské dny byly rovněž součástí. Velký prostor byl v Blanici věnován především dětem.

„Takto bohatý program si může město dovolit především díky podpoře Skupiny ČEZ a dalších partnerů i ochotě rybářských škol, městských organizací, různých spolků a sportovních oddílů se do organizace slavností aktivně zapojit,“ zdůraznil Václav Heřman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: V Horních Počernicích jsme loni dokončili krajinný park V Ladech

10:49 Lesy Praha: V Horních Počernicích jsme loni dokončili krajinný park V Ladech

V Horních Počernicích na východě Prahy vyrostl nový krajinný park V Ladech. Během posledních tří let…