Janáčkův máj: Jarní koncert rozezní svatostánek

24.04.2018 18:54

Janáčkova konzervatoř z Ostravy a společnost Janáčkův máj pořádají ve středu 25. dubna Jarní koncert. V nejstarším ostravském kostele sv. Václava zazní skladby Johanna Sebastiana Bacha i skladatelů z následujících století. Na koncertu zapěje sbor Datio a představí se sóloví hráči – studenti Janáčkovy konzervatoře.

Janáčkův máj: Jarní koncert rozezní svatostánek
Foto: mhfij.cz
Popisek: Janáčkův máj - logo
reklama

Dívčí sbor Datio ze Střední církevní zdravotní školy v Odrách pod vedením sbormistra Josefa Zajíčka zapěje na koncertu v úchvatném prostředí ostravského kostela svatého Václava. Doprovodí je studenti Janáčkovy konzervatoře v Ostravě kytaristky Kateřina Kawuloková a Ludmila Červenková, hráčka na hoboj Alena Jestřebská a varhaník Vojtěch Trubač, který je čerstvým absolutním vítězem mezinárodní soutěže Pro Bohemia Ostrava právě ve hře na varhany.

Pestrý program zahrnující hudbu Johanna Sebastiana Bacha i tvorbu skladatelů dalších století bude příjemným zpestřením jarních dnů před začátkem Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka. „Koncert je malou jarní ochutnávkou sborové, varhanní a světské hudby před zahájením velkého hudebního svátku, MHF Leoše Janáčka. Bude také zajímavý tím, že na něm vedle amatérského středoškolského pěveckého sboru budou účinkovat mladí profesionálové, čerství absolventi Janáčkovy konzervatoře v Ostravě,” uvedl ředitel MHF Leoše Janáčka Jaromír Javůrek. Koncert bude v přímém přenosu vysílat TV Noe.

Vstup na koncert je zdarma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy:  Dělníci se vrací na stavby dálnic, letos přibude 46,5 km

19:38 Ministerstvo dopravy: Dělníci se vrací na stavby dálnic, letos přibude 46,5 km

Stavební sezóna na dálnicích a silnicích začíná. Letos otevřeme 46,5 kilometrů nových dálnic, dokon…