Jihočeská univerzita: Nejlepším mladým jihočeským technikem je Štěpán Mikeš ze ZŠ Nerudova

24.04.2022 16:22 | Tisková zpráva

Nejlepším mladým jihočeským technikem je Štěpán Mikeš z Českých Budějovic. Žák deváté třídy zdejší Základní školy Nerudova se totiž v pátek 22. dubna stal na půdě Jihočeské univerzity vítězem finále nultého ročníku krajské Technické olympiády Ten za podpory Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ a Jihočeského kraje iniciovala českobudějovická Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická (SPŠSE) Dukelská.

Jihočeská univerzita: Nejlepším mladým jihočeským technikem je Štěpán Mikeš ze ZŠ Nerudova
Foto: Jihočeská univerzita
Popisek: Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

„Myšlenka Technické olympiády vznikla s cílem odhalit mezi dětmi, končícími základní školní docházku, technické talenty a podnítit jejich zájem o studium na technicky zaměřených středních školách. Samozřejmě také u nás. Letošní nultý ročník byl jakýmsi experimentem. O to víc jsme překvapeni kolik žáků a žákyň se do této soutěže přihlásilo a kolik se jich probojovalo až sem. Z dnešních prací jsem nadšen. Žáci odvedli výbornou a originální práci,“ zhodnotil průběh finálového klání ředitel SPŠSE Dukelská Jaroslav Koreš.

Do soutěže se zapojila celkem padesátka žáků devátých tříd z celého Jihočeského kraje. O mety nejvyšší se jich v prostorách Pedagogické fakulty (PF) JU v Českých Budějovicích utkalo devět. Šek na pět tisíc korun a poukaz k bezplatné exkurzi na Vodní elektrárnu Orlík pro celou třídu od Skupiny ČEZ si za své prvenství odnesl z Jeronýmovy ulice už zmíněný Štěpán Mikeš ze ZŠ Nerudova. Šek na tři tisíce korun od ČEZ si za druhé místo vybojoval Patrik Maroušek ze ZŠ Netolice. Tisíc korun pak za své třetí místo získal Adam Frcal ze ZŠ Třeboň.

Zřejmě ne náhodou se všichni tři ucházejí o studium právě na SPŠSE Dukelská. Výsledky přijímacích zkoušek ovšem ještě nejsou k mání. „Technika mě zajímá. I proto se hlásím právě sem. V tomto oboru hodlám pokračovat a doufám, že dalším krokem bude vysoká technická škola,“ prozradil Štěpán.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

22:33 Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

Správa železnic zlepšila kvalitu a dostupnost hlasových i datových služeb pro cestující ve vlacích n…