Jihočeský kraj: Seniorské hrátky informují seniory o Dluhové poradně a Senior Pasech

25.08.2016 20:41

Informace o Dluhové poradně a projektu Senior Pas, měření tlaku i cholesterolu, vystoupení Josefa Laufera nebo posezení při kávě a další program. To vše nabízejí tzv. Seniorské hrátky, které pořádá Jihočeský kraj ve spolupráci se všemi bývalými okresními městy.

Jihočeský kraj: Seniorské hrátky informují seniory o Dluhové poradně a Senior Pasech
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Poprvé se Seniorské hrátky uskutečnily ve čtvrtek 25. srpna v Českém Krumlově. „Cílem našich setkávání se seniory je osvětová činnost, což je případ Dluhové poradny či měření tlaku a cholesterolu, ale chybět samozřejmě nesmí ani dobrá zábava, jíž je Josef Laufer jistou zárukou,“ potvrdila první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská.

Novinkou na jihu Čech pak mají být tzv. Senior Pasy, které jejich držitelům zajistí slevy a různé další výhody. „Kraj se do tohoto projektu, který už funguje v jiných regionech republiky, hodlá zapojit zejména prostřednictvím námi zřizovaných organizací, kde by mohli majitelé Senior Pasu ušetřit třeba na vstupném. Postupně bychom rádi tyto výhody rozšířili například i do sféry veřejné dopravy,“ naznačila Stráská.

Kraj podporuje seniory dlouhodobě. Připravuje pro ně sportovní hry i výuku jazyků

Podle hejtmana Jiřího Zimoly se jedná o další příklady toho, že starost o seniory patří mezi jedny z priorit, na kterých kraj dlouhodobě pracuje. „V domovech pro seniory zkvalitňujeme péči o naši nejstarší generaci tak, aby tyto sociální služby opravdu odpovídaly trendům 21. století. Dále podporujeme a spolupořádáme různé akce, typu sportovních her pro seniory, univerzit třetího věku či výuku cizích jazyků pro babičky a dědečky s vnoučaty,“ doplnil hejtman.

Další zastávky, kde se budou Seniorské hrátky konat, jsou: 30. srpna v Divadle Fráni Šrámka v Písku, 1. září v Hotelu Palcát v Táboře, 6. září v Kulturním domě ve Strakonicích, 14. září v Národním domě v Prachaticích a 21. září v Kulturním domě Střelnice v Jindřichově Hradci. Akce se koná vždy od 15 do 17 hodin, pouze ve Strakonicích je to od 18 do 20 hodin. „Na větší a akci se pak setkáme se seniory v rámci Hobby v Pivovarské zahradě v Českých Budějovicích 1. října,“ uzavřela Stráská.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Mezinárodní den studentstva očima zástupců UK a zahraničních univerzit

22:02 Mezinárodní den studentstva očima zástupců UK a zahraničních univerzit

V sobotu odpoledne proběhly v historické budově Univerzity Karlovy v rámci konference Evropa a Mezin…