Jihočeský kraj: Zástupci VZP a nemocnic jednají o smlouvách na dalších pět let

27.03.2018 19:54

Zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky, holdingu Jihočeské nemocnice a nemocnic Jihočeského kraje zahájili v úterý 27. března jednání o nových rámcových smlouvách a spektru péče pro dalších 5 let.

Jihočeský kraj: Zástupci VZP a nemocnic jednají o smlouvách na dalších pět let
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj
reklama

VZP předložila návrhy vyplývající z jejich analýzy péče, kde by bylo možno změnit strukturu lůžkové péče v některých odbornostech. Dále VZP informovala o tom, jaké nové kapacity je připravena hradit z hlediska reformy psychiatrické péče (Nemocnice Tábor a Nemocnice České Budějovice) a připravovaných nových magnetických rezonancí (Nemocnice Strakonice a Nemocnice Jindřichův Hradec).

„Naproti tomu předložili zástupci nemocnic své představy o zajištění dostupnosti péče, personálním a provozním zabezpečení péče, včetně posouzení a zachování její kvality,“ informuje člen představenstva holdingu Ing. Michal Čarvaš, MBA. „Dále bylo diskutováno o představách rozvoje jednotlivých nemocnic i celého holdingu a o změnách struktury s ohledem na vývoj medicíny i stárnutí populace. Jihočeské nemocnice zahájí diskuzi i s dalšími zdravotními pojišťovny, které zatím jednání o rámcových smlouvách nevyvolaly.“

Obě strany se dohodly, že si připraví podrobnější analýzy na sporná témata a budou pokračovat v dalších jednáních. „Projevily zájem uzavřít do konce letošního roku nové rámcové smlouvy na dalších 5 let se všemi jihočeskými nemocnicemi a zajistit kvalitní a dostupnou péči pro všechny pacienty a své pojištěnce,“ dodává Ing. Čarvaš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM prodal tři pozemky v pražské Hostivaři za 37,5 milionu korun

22:54 ÚZSVM prodal tři pozemky v pražské Hostivaři za 37,5 milionu korun

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze prodal společnosti Hostivař a.s. tři pozemk…