Jihočeští celníci v prvním pololetí vybrali dvě miliardy korun

22. 7. 2018 11:30

Částkou přesahující dvě miliardy korun přispěli v prvním pololetí letošního roku jihočeští celníci do státního rozpočtu, a to výběrem cla, daní a jiných poplatků v souvislosti s výkonem fiskálních kompetencí celní správy.

Jihočeští celníci v prvním pololetí vybrali dvě miliardy korun
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Největší podíl z vybrané částky tvořily tradičně spotřební daně. Na dani z minerálních olejů vybrali celníci na jihu Čech bezmála 1,5 miliardy  korun. Na dani z lihu a lihovin pak vybrali 174 milionů korun a na dani z piva 132 milionů korun.  Dalších více než 228 milionů korun činil výběr takzvané energetické či ekologické daně, tedy daně ze zemního plynu, pevných paliv a elektřiny.

Za zboží dovezené ze zemí mimo Evropskou unii vybrali pracovníci Celního úřadu pro Jihočeský kraj clo ve výši přesahující 63 milionů korun.  Pětina z této částky zůstala ve státním rozpočtu, zbytek byl odveden do rozpočtu EU.

V rámci tzv. dělené správy, kdy pracovníci celního úřadu vybírají poplatky a vymáhají pokuty, které fyzickým či právnickým osobám ukládají jiné správní úřady, pak odvedli do státní pokladny dalších bezmála 68 milionů korun.

Za prvních šest měsíců letošního roku tak statisticky na každého z jihočeských celníků připadá výběr cel a daní v částce přesahující 10 milionů korun.?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Vyměňovací pošta Praha 120 a celní úřad fungují na nové adrese

20:29 Česká pošta: Vyměňovací pošta Praha 120 a celní úřad fungují na nové adrese

Dostatek parkovacích míst pro zákazníky, kteří si přijdou pro mezinárodní zásilku. Příjemnější prost…