Jihomoravský kraj: Kterou střední školu si vybrat? Festival vzdělávání je nově online

2. 12. 2020 16:09

Místo do prezentačních stánků škol se žáci devátých ročníků základních škol vydají na internet. Každoroční listopadový Festival vzdělávání se vzhledem k současné koronavirové epidemii na brněnském výstavišti nekonal.

Jihomoravský kraj: Kterou střední školu si vybrat? Festival vzdělávání je nově online
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo
reklama

Vybrat si střední školu je velmi důležitý krok, proto Jihomoravský kraj ve spolupráci s partnerským Jihomoravským centrem pro mezinárodní mobilitu (JCMM) připravil na portálu ZDE řadu užitečných informací, které deváťákům pomohou se rozhodnout.

Na portálu najdou uchazeči například ucelený seznam všech středních škol v Jihomoravském kraji (rozdělených podle okresů a následně jimi nabízené obory), jednoduché filtrování podle kritérií (například tematické zaměření, maturitní obor nebo vzdělání s výučním listem) či kalendář dnů otevřených dveří jednotlivých škol. Stranou nestojí ani příležitosti pro další prohlubování dosaženého vzdělání: nástavbové studium a vyšší odborné školy.

„Střední školy i učiliště v celém kraji se nově představují online, tedy je to takový virtuální veletrh. Zatímco obvykle by touto dobou byly nejrůznější přehlídky středních škol a festivaly vzdělávání v plném proudu, teď studenti tápou. Víc než kdy jindy jsou odkázaní na sociální sítě a zkušenosti starších kamarádů. Nerozhodnutým deváťákům nabízí pomoc formou konzultace také kariérní poradci z JCMM,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast vzdělávání Jiří Nantl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda: Tripartita jednala o výstavbě jaderných zdrojů

12:39 Vláda: Tripartita jednala o výstavbě jaderných zdrojů

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se ve středu 27. ledna 2021 sešli prostřednictvím videokonfe…