Jihomoravský kraj a město Brno budou spolupracovat v oblasti rodinné a seniorské politiky

20.11.2015 12:06 | Zprávy

V nejbližších dnech uzavře Jihomoravský kraj a Statutární město Brno Memorandum o spolupráci v oblasti rodinné a seniorské politiky.

Jihomoravský kraj a město Brno budou spolupracovat v oblasti rodinné a seniorské politiky
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Jihomoravský kraj

Obě strany se této problematice věnují dlouhodobě a v minulosti tato spolupráce již probíhala v rámci pracovních skupin. Nyní by se vzájemná kooperace měla ještě více prohloubit a společně tak dojde k větším možnostem součinnosti.

„Jde hlavně o vzájemnou informovanost a o možnost rychlého hledání společného řešení. Cílem memoranda je dohoda na konkrétních cílech. Mezi takové patří např. podpora rodičů při slaďování profesního a rodinného života nebo také podpora rodin, které se dostanou do krizové situace. Dohoda také zásadně řeší seniory a jejich podporu. Bodů vzájemné spolupráce je pochopitelně daleko více,“ uvedl Roman Celý, náměstek hejtmana JMK.

Jihomoravský kraj i Statutární město Brno dlouhodobě podporuje rodinnou politiku, definuje prioritní oblasti, cílové skupiny a konkrétní aktivity, dále různými způsoby podporuje aktivity seniorů. Podpisem memoranda zúčastněné strany potvrzují zájem a dobrou vůli při hledání společných řešení, možností spolupráce a vzájemné informovanosti při naplňování cílů rodinné a seniorské politiky Jihomoravského kraje, Statutárního města Brna a potřeb jejich občanů.

„Přístup k řešení této problematiky je ze strany kraje i města velmi podobný. Oběma stranám jde o podporu funkčních rodin, kvalitu rodinného života a v oblasti seniorů je pak vzájemná spolupráce prospěšná pro utváření nejrůznějších aktivit pro občany tohoto věku,“ uzavřel náměstek Celý.

Společné cíle memoranda:

• podpora autonomní rodiny, založené na stabilních, celoživotních vztazích,

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

13:28 TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

Sdílená digitální infrastruktura veřejné správy je ta, kterou si stát pořídí jednou –?????? a kterou…