Jihomoravský kraj chce získat dotace na stavbu obchvatu Čebína

27. 8. 2019 15:25

Bezmála patnáct tisíc aut denně, z toho více než šestnáct set nákladních aut a kamionů, projede denně Čebínem. Jihomoravský kraj chce dopravní situaci v obci zlepšit a vyvést velkou část hustého provozu mimo zástavbu.

Jihomoravský kraj chce získat dotace na stavbu obchvatu Čebína
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Jihomoravský kraj
reklama

Na stavbu obchvatu s odhadovanými náklady 560 milionů korun proto bude žádat o dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) i státního rozpočtu, a to v celkové výši přesahující 341 milionů.

„Obchvat by výrazně zvýšil komfort obyvatel Čebína a přispěl k bezpečnosti provozu v obci. Proto chceme na jeho stavbu získat dotace z peněz, které jsou vyhrazeny na rekonstrukce silnic v rámci Brněnské metropolitní oblasti. Kraj je připraven projekt spolufinancovat přibližně 218 miliony korun z vlastního rozpočtu. Realizace však závisí na tom, zda se nám podaří stavbu do IROP úspěšně registrovat,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák. Projekt je naplánovaný na čtyři roky.

„Zahájení předpokládáme v roce 2020, hotovo by potom mohlo být v roce 2023. Celková délka přeložky komunikace je bezmála pět kilometrů, z toho je téměř 4,5 kilometru zcela nové silnice a přes půl kilometru rekonstrukcí. Projekt počítá se stavbou okružní křižovatky, čtyř mostů a pěti protihlukových stěn,“ uzavřel Hanák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Celníci úspěšně hodnotí kontrolní akci „ROAD 8“ na dálnici D8

22:57 Celní správa: Celníci úspěšně hodnotí kontrolní akci „ROAD 8“ na dálnici D8

?Celní správa ČR provedla ve dnech 17. až 19. září 2020 koordinovanou kontrolní akci „ROAD 8". Ta by…