Jihomoravský kraj nabízí Brnu kapacity pro zřízení mateřské školy o 150 místech

22.05.2015 17:00 | Zprávy

Pátečním rozhodnutím rady (22. května 2015) se Jihomoravský kraj rozhodl rozšířit kapacitu své firemní školky rozšířením prostor v krajské Vyšší odborné škole na Kounicově ulici v Brně - městu Brnu přitom ve stejných prostorách kraj nabízí zřídit i další třídy mateřských škol, tentokrát pro veřejnost, v celkové možné kapacitě 150 míst.

Jihomoravský kraj nabízí Brnu kapacity pro zřízení mateřské školy o 150 místech
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

Jihomoravský kraj zřizuje v budově na Žerotínově náměstí v Brně firemní mateřkou školku s kapacitou 50 dětí, bohužel její kapacita již nedostačuje. „Rada kraje schválila dnes záměr rozšířit firemní mateřskou školku a to konkrétně do prostor krajské Vyšší odborné školy na Kounicově ulici, která disponuje vynikajícím zázemím k tomuto účelu – má velkou zahradu, hřiště, hned poblíž se nachází Tyršův park a také objekty Sokola Brno I, pro možné sportovní vyžití,“ řekl na tiskové konferenci hejtman Michal Hašek. Jak následně dodal, záměrem je v polovině jednoho podlaží zřídit tři nové třídy po 25 dětech. Kapacita nového rozšíření firemní mateřské školy bude činit 75 dětí, náklady jejich realizaci dosáhnou zhruba 16 milionů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Lumír Kantor, Ph.D. byl položen dotaz

Zdravotní stav migrantů

Apelujete na to, aby nedocházelo k podceňování zdravotní stránky u migrantů a já se musím ptát, proč neuděláte něco jako politici, aby se v této souvislosti něco zlepšilo a o jejich zdravotním stavu měl stát více informací? Děkuji za odpověď. Verča

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Starší vozidla nebudou muset každý rok na STK

16:08 Ministerstvo dopravy: Starší vozidla nebudou muset každý rok na STK

Ministr dopravy Martin Kupka zastupoval ČR na Radě ministrů dopravy EU, která se konala 4. prosince …