Jihomoravský kraj plánuje zlepšit odbavování cestujících v regionálních autobusech

11.12.2015 14:33

Pořídit až 1150 nových odbavovacích zařízení v autobusech zajišťujících regionální dopravu mimo Brno je cílem projektu, jehož přípravu ve čtvrtek 10. prosince 2015 schválili krajští radní. Společnost Kordis Jihomoravského kraje tak může začít pracovat na přípravě akce nazvané Elektronické odbavování cestujících – fáze 1: Modernizace odbavovacích zařízení v regionálních autobusech.

Jihomoravský kraj plánuje zlepšit odbavování cestujících v regionálních autobusech
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Jihomoravský kraj
reklama

Jak uvedl hejtman Michal Hašek, většina dopravců v Integrovaném dopravním systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) je vybavena typově shodným zařízením – pokladnou postavenou na technologiích starých přibližně patnáct let, které jsou v dnešní době jak fyzicky, tak i morálně zastaralé. „Vývoj odbavovacích systémů je úzce provázaný s rozvojem informačních technologií. V posledních letech se rozvinulo odbavování cestujících pomocí čipových karet nebo QR kódů, a to nejen v zemích západní Evropy, ale běžně i v rámci České republiky,“ sdělil hejtman.

„Cílem projektu je pořídit až 1150 nových odbavovacích zařízení, která v sobě sloučí  všechny dosud roztříštěné služby palubní informatiky, umožní centrální evidenci tržeb (zamezí tím potenciálním únikům), zajistí centrální přehrávání a stahování dat. Současně tato zařízení již budou připravená na všechny alternativy elektronizace odbavování cestujících a umožní platby bankovní kartou.  Projekt bude realizovat společnost KORDIS, jeho náklady se předpokládají ve výši cca 70 milionů korun. Pro pořízení těchto zařízení předpokládá KORDIS využití finanční podpory z evropských fondů (program IROP),“ řekl náměstek pro dopravu Zdeněk Pavlík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní fond životního prostředí: 101 projektů usiluje o titul nejlepší adaptační opatření

20:29 Státní fond životního prostředí: 101 projektů usiluje o titul nejlepší adaptační opatření

Ve třetím ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty na zvládání dopadů kli…