KRNAP: Rekonstrukce Krkonošského muzea ve Vrchlabí začíná

18. 2. 2020 9:37

Po dlouhé přípravě začíná rekonstrukce bývalého kláštera augustiniánů ve Vrchlabí.

KRNAP: Rekonstrukce Krkonošského muzea ve Vrchlabí začíná
Foto: KRNAP
Popisek: KRNAP
reklama

Sídlo Krkonošského muzea Správy KRNAP projde rozsáhnou stavební rekonstrukcí a vznikne zde zcela nové hlavní Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku. Tvůrci mají záměr rekonstrukcí stavby i samotné expozice dostat Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku mezi opět nejlepší a nejnavštěvovanější expozice v Evropě. Nové návštěvnické centrum by mělo být otevřeno na přelomu let 2022–2023.

Do výběrového řízení na rekonstrukci objektu se přihlásili tři zájemci. Předpokládaná hodnota byla 83 004 002 korun. Vyhrála jej společnost Metrostav, a. s. s nabídkou 109 476 694 Kč. Stavbu přebírá 19. února a prakticky od té doby začíná rekonstrukce. Trvat by měla do léta 2021. Souběžně se stavebními pracemi budou probíhat přípravy na realizaci vnitřní expozice. Předpokládáme, že výběrové řízení na dodavatele proběhne začátkem roku 2021. Ve druhé polovině roku, po skončení stavebních prací, navážou práce na instalaci nové expozice.
Nové Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku nahradí v minulosti oblíbené expozice Kámen a život a Člověk a hory, jejichž životnost již skončila. Správa KRNAP v tomto centru vytvoří expozici dokumentující příběh Krkonoš, a to jak s ohledem na jedinečnou přírodu, tak ve vztahu k soužití přírody a člověka.

Po dobu rekonstrukce Krkonošského muzea ve Vrchlabí v budově bývalého augustiniánského kláštera zůstávají návštěvníkům nadále otevřené expozice Krkonošského muzea ve Čtyřech historických domcích na Náměstí Míru ve Vrchlabí, na zámku v Jilemnici a lesnicko-myslivecká expozice Šindelka v Harrachově.

Projekt je finančně podpořen z prostředků EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) zaměřeného na podporu muzeí (zefektivnění prezentace, posílení ochrany a rozvoje kulturního dědictví).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta podpoří iniciativu Tiskne celé Česko

13:19 Česká pošta podpoří iniciativu Tiskne celé Česko

Česká pošta od 19. března umožňuje odesílání roušek po České republice zdarma. Nyní se pošta rozhodl…