KRNAP: V Krkonoších to bez ochrany nejde

03.02.2021 13:47 | Zprávy

V minulosti byly původní lesní ekosystémy přeměněny na přehoustlé stejnověké smrkové porosty.

KRNAP: V Krkonoších to bez ochrany nejde
Foto: KRNAP
Popisek: KRNAP

Do takto zranitelného lesa proto lesníci dosazují jiné jehličnany a listnaté stromy, čímž lépe odolá extrémnímu počasí i přemnoženému kůrovci. Pokud má z malých stromků vyrůst nový les, je ale třeba je náležitě ochránit.

„Změna druhové skladby se neobejde bez ochrany nové výsadby proti poškození,“ říká Václav Jansa, vedoucí odboru péče o národní park. „Používáme čtyři typy ochrany – individuální z pletiva nebo dřevěné a malé oplocenky z pletiva nebo dřevěné. Dřevěné, z připravených dílů, používáme zejména tam, kde by drátěné mohly tvořit nebezpečnou překážku pro tetřívky. Oplocenky preferujeme malé, s délkou ohrazení kolem 50 m, ideální pro malé skupiny dřevin,“ upřesnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Jak přesně plánujete řešit financování ubytovaní v domovech pro seniory?

Je nebo není pravda, že by si to museli hradit ze svého i třeba za cenu toho, že by museli rozprodat svůj majetek? A pokud ano, co by se stalo, kdyby třeba svůj byt či dům darovali někomu v rodině, což je podle mě správné a dost to řeší i problém s bydlením? Nevytloukáte klín klínem?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MPO: Vychází výroční zpráva za rok 2024 o prověřování zahraničních investic

16:26 MPO: Vychází výroční zpráva za rok 2024 o prověřování zahraničních investic

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo čtvrtou Výroční zprávu o prověřování zahraničních investi…