Kancelář prezidenta republiky: Dezinformace Deníku N

16.08.2022 11:19 | Tisková zpráva

Internetový blog Deník N publikoval další ze série dezinformačních a manipulativních textů, ve kterém se snaží spojit běžné pracovní schůzky předsedy Nejvyššího soudu Petra Angyalossyho a vedoucího KPR Vratislava Mynáře. I přes minimální mediální dopad této dezinformace uvádí KPR publikované informace na pravou míru.

Kancelář prezidenta republiky: Dezinformace Deníku N
Foto: generalcompact.cz
Popisek: Kancelář prezidenta ČR

S předsedou NS se vedoucí KPR sešel opakovaně, tématem byly změny způsobu jmenování soudců obecních soudů a účast prezidenta republiky na kolokviu, které bude v Brně v polovině října roku 2022.

Deník N schůzky spojuje s případem, ve kterém byla řediteli Lesní správy Lány udělena milost prezidenta republiky. To pochopitelně postrádá logiku, neboť udělením milosti je případ ukončen, nehledě na samozřejmou skutečnost, že žádný pracovník KPR, ani samotný prezident republiky za žádných okolností a nikdy neovlivňují rozhodování soudce kteréhokoli soudu.

Redakce v textu velmi neurčitě a zmateně popisuje možnou spojitost s tím, že odsouzená fyzická a právnická osoba podala v případu dovolání právě k Nejvyššímu soudu. S těmito osobami ale vedoucí KPR není a nebyl žádným způsobem v jakémkoli kontaktu a spekulace o tom, že by se jich při schůzkách s předsedou NS mohl "zastávávat", je zcela nepodložená, nelogická, nepravdivá a manipulativní s veřejným míněním.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tvrdil jste, že nejste vládní kandidát

Ale za svého poradce chcete člena vádní strany, konkrétně STAN. Navíc toho, kdo si chtěl ponechat mandát i podobu své stáže v zahraničí. Tak si představujete tu vaši slibovanou nezávislost? Můžete mi ji tedy přesně definovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Resort financí zjednodušuje převod nepotřebného státního majetku na obce a kraje

22:54 ÚZSVM: Resort financí zjednodušuje převod nepotřebného státního majetku na obce a kraje

Ministerstvo financí a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) výrazně zjednoduší p…