Karlovarský kraj: Mattoni 1/2Maraton se blíží, pozor na dopravní opatření

14.05.2018 13:06 | Zprávy

?Šestý ročník Mattoni 1/2Maratonu přiláká do lázeňského města plejádu špičkových evropských běžců. Právě v Karlových Varech odstartuje nová iniciativa RunCzech - EuroHeroes - určená na podporu rozvoje evropské atletiky. Očekává se i hojná účast rodičů s dětmi v dm rodinném běhu a dalších hobby běžců z našeho kraje a celé ČR.

Karlovarský kraj: Mattoni 1/2Maraton se blíží, pozor na dopravní opatření
Foto: Karlovarský kraj
Popisek: Karlovarský kraj, logo.

Zatímco v minulých letech měl Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary zpravidla africké vítěze, letos chtějí dát organizátoři šanci zazářit také evropským a především českým atletům. „Vnímáme, že pokud má být evropská a česká atletika na světové úrovni konkurenceschopná, je nutné, abychom dali těmto atletům na našich závodech větší prostor. Doufáme, že tento krok bude pro běžce novou motivací, a že si třeba už v Karlových Varech zaběhnou nové osobní rekordy,“ uvádí Tomáš Mirovský, koordinátor závodů RunCzech.

V mužském poli poběží hned šestice běžců s osobním rekordem pod jednu hodinu a čtyři minuty v čele s mnohonásobným evropským šampionem v přespolním běhu a dvojnásobným olympionikem Sergejem Lebidem z Ukrajiny. Velice kvalitní výkon se dá ovšem očekávat také od mladého španělského běžce Houssama Benabboua, který si na letošním MS v půlmaratonu zaběhl nový osobní rekord 1:03:35. Českou jedničkou bude ve Varech Ondřej Fejfar. Z Čechů v elitním poli letos nebudou chybět ani Jiří Petr, Tomáš Navrátil nebo domácí Jan Sokol a Pavel Procházka. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Dukovany připravují zásadní modernizaci strojoven

16:26 ČEZ: Dukovany připravují zásadní modernizaci strojoven

Jaderná elektrárna Dukovany spouští klíčový plán modernizace strojoven. Cílem je zajistit jejich nej…