Karlovarský kraj chystá modernizaci křižovatek a silnic na Žluticku

15. 6. 2016 19:57

Tři dopravní stavby připravuje Karlovarský kraj na Žluticku na silnici II/205. Nechá zmodernizovat hlavní křižovatku ve Žluticích, v sousedních Záhořicích a opraví úsek Močidlec - Vladořice. To vše za celkem 25 milionů korun (bez DPH).

Karlovarský kraj chystá modernizaci křižovatek a silnic na Žluticku
Foto: Karlovarský kraj
Popisek: Karlovarský kraj, logo.

Rada Karlovarského kraje schválila zadání těchto veřejných zakázek na provedení stavebních prací. „Jde o první akce na krajských silnicích, k jejichž financování bychom chtěli využít dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Jediné kritérium při posuzování nabídek firem bude nejnižší cena,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Pánik. 

V centru Žlutic dojde k podstatné úpravě křižovatky silnic II/205 a II/193, kde se stýkají ulice Mlýnská, Nádražní a Příkopy. Křižovatku nechá kraj přebudovat na standardní stykovou, předělat její šířkové uspořádání a zbourat horní spojnici rozcestí včetně původní kamenné opěrné zdi. Náklady se odhadují na 4,6 milionu korun. Prakticky stejný druh modernizace v hodnotě 4,5 milionu korun čeká i složitou křižovatku silnic II/205 a II/226 v nedalekých Záhořicích. Řidiči se dočkají také kompletní rekonstrukce silnice mezi obcemi Močidlec a Vladořice. Přibližně dvoukilometrový úsek silnice druhé třídy je nutné rozšířit, zpevnit a odvodnit. Hodnota prací se bude pohybovat kolem předpokládaných 15 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS: Předseda Petr Rafaj potvrdil pokutu pro Booking.com

22:27 ÚOHS: Předseda Petr Rafaj potvrdil pokutu pro Booking.com

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl svým pravomocným rozhodnutím rozkl…