Karlovarský kraj schválil nákup učebních pomůcek pro Gymnázium Cheb

19.04.2021 21:21

Gymnázium Cheb bude mít nové učební pomůcky. Jejich pořízení odsouhlasila Rada Karlovarského kraje na základě zadávacího řízení. Škola tímto krokem získá nové vybavení pro výuku v hodnotě 3,5 milionu korun. Financování bude zajištěno z projektu Implementace Krajského akčního plánu 2 v Karlovarském kraji.

Karlovarský kraj schválil nákup učebních pomůcek pro Gymnázium Cheb
Foto: kr-karlovarsky.cz
Popisek: Karlovarský kraj - logo
reklama

„Projekt Implementace Krajského akčního plánu, který je realizován v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, klade velký důraz na zvýšení kvality vzdělávání v kraji. A právě tomu může pomoci také vybavení škol moderními učebními pomůckami, které umožňují názorné ukázky probíraného učiva ve vybraných předmětech,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák.

Gymnázium Cheb tak získá nové učební pomůcky pro výuku přírodovědných a technických předmětů. Škola bude vybavena dvěma novými 3D tiskárnami a také programem na zobrazování interaktivních výukových 3D pomůcek. Výuku přírodovědných předmětů zpestří například svalová postava s dvojím pohlavím, simulátor novorozence pro záchranu života, analytické váhy, centrifuga nebo binokulární stereolupa s kamerou a tabletem. Dále budou zakoupena měřící hnízda pro žáky a dodána bude také mlžná komora, jež bude určena k demonstraci a sledování stopy kosmického a pozemského záření, ale i k identifikaci různých druhů přírodního záření. Mezi zakoupenými učebními pomůckami bude také digitální částicová kamera.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Co je dropshipping a proč je nevýhodný pro zákazníky

19:27 dTest: Co je dropshipping a proč je nevýhodný pro zákazníky

Dropshipping je druh internetového obchodování, při kterém maloobchodník nabízí zboží, které nemá na…