Klaudiánova nemocnice: S očkováním pomáhají i policisté

24.01.2021 7:34

V souvislosti s šířením onemocnění covid-19 se zdravotnická zařízení potýkají s nedostatkem zdravotnického personálu. I proto se mladoboleslavští policisté aktivně zapojili do pomoci v boji s touto nákazou a v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi poskytují součinnost zdravotníkům při očkování.

Klaudiánova nemocnice: S očkováním pomáhají i policisté
Foto: mb-net.cz
Popisek: Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi
reklama

Policie ČR s Klaudiánovou nemocnicí úzce spolupracuje dlouhodobě. Pomoc v rámci očkování proti onemocnění covid-19 oblastní nemocnicie skutečně potřebuje. „Naše nemocnice se jako řada dalších potýká s nedostatkem personálu za běžné situace a během stávající pandemie je situace samozřejmě komplikovanější. Každá pomoc od nezdravotníků uvolní ruce našemu zdravotníkovi, který může vykonávat svoji odbornou práci,“ řekla hlavní sestra Klaudiánovy nemocnice Zuzana Hanková.

Mladoboleslavští policisté již třetím týdnem vypomáhají v rámci výkonu služby v této nemocnici jako administrátoři při očkování zdravotníků. Od pondělí 25. ledna budou pomáhat při očkování veřejnosti v Domě kultury rovněž jako administrátoři.

Další dva mladoboleslavští policisté pomáhají Krajské hygienické stanici Středočeského kraje s trasováním. Jejich úkolem je kontaktovat nově pozitivní případy covid-19 v nařízené izolaci. Telefonicky u těchto osob zjišťují, s kým mohl vzniknout v poslední době rizikový kontakt a následně navazují hovor i s možnými rizikovými osobami, kterým bude nařízena karanténa a bude jim vystavena žádanka na odběry.

Pomáhat touto formou plánují mladoboleslavští policisté i nadále.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Registrace učitelů k očkování běží bez problémů

10:41 Královéhradecký kraj: Registrace učitelů k očkování běží bez problémů

Pro učitele a další zaměstnance škol a školských zařízení od dnešního rána funguje registrace v ce…