Klaudiánova nemocnice a Olympia uspořádaly akci Daruj krev a buď hrdina

21.11.2022 16:09 | Tisková zpráva

Středočeský kraj uspořádal prostřednictvím svých nemocnic náborovou kampaň Buď superhrdina. Ta má veřejnost motivovat k dárcovství krve v nemocnicích. Kampaň vyvrcholila v sobotu 19. listopadu v Mladé Boleslavi akcí Daruj krev a buď hrdina. Tu uspořádala Klaudiánova nemocnice díky podpoře nákupního centra Olympia.

Klaudiánova nemocnice a Olympia uspořádaly akci Daruj krev a buď hrdina
Foto: mb-net.cz
Popisek: Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi

Akce se osobně zúčastnil náměstek hejtmanky Pavel Pavlík a předseda představenstva nemocnice Ladislav Řípa. Ti společně s ředitelem nákupního centra Petrem Divišem akci oficiálně zahájili na podiu. přítomen byl i náměstek primátora Mladé Boleslavi Daniel Marek.

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

57%
43%
hlasovalo: 17927 lidí

Sobotní akce se v Mladé Boleslavi těšila velkému zájmu veřejnosti. Téměř 200 lidí si nechalo vyšetřit svoji krevní skupinu. Lidé dostávali letáky s informacemi o darování krve a plamy v nemocnici. Personál transfuzní stanice si připravil ukázku vybavení, které je potřeba k darování, a trpělivě odpovídal na všechny dotazy. Vrcholem programu v Olympii byl koncert mladoboleslavských kapel na podporu dárcovství krve v Klaudiánově nemocnici. Na podiu se střídaly kapely ABBA girls, K.A.F.E a No Talent s Filipem Šubrem, který dění na podiu moderoval.

Ve vestibulu nákupního centra byla k vidění výstava o dárcovství kostní dřeně. Tu připravila organizace Nábor hrdinů, která s nemocnicí aktivně spolupracuje. Nábor hrdinů měl na místě svůj informační stánek, kde bylo možné získat informace o darování, a především lidí měli možnost zapsat se do seznamu potencionálních dárců.

Nemocniční dobrovolníci představili svoji činnost a bylo možné přispět do sbírky na canisterapii. Dobrovolníci se také věnovali dětem v tvořivých dílničkách, kde děti vyráběly zápichy ve tvaru veselé kapky krve. Návštěvníci si například dále vyzkoušeli první pomoc u Českého červeného kříže. Ten návštěvníkům také představil Jánského plakety, tedy ocenění, které dostávají dárci krve a plazmy. Přítomna také byla Zaměstnanecká pojišťovna Škoda, která dárcovství krve aktivně podporuje.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Přiznávání náhrady nákladů oprávněných při zastavování tzv. bezvýsledných exekucí

19:15 Ministerstvo spravedlnosti: Přiznávání náhrady nákladů oprávněných při zastavování tzv. bezvýsledných exekucí

Ministerstvo spravedlnosti vydalo nové metodické stanovisko, které se týká problematiky přiznávání n…