Komise pro rozvoj příhraniční spolupráce Aš – Selb poprvé jednala

05.02.2016 13:40

Zahradní výstava v roce 2023, „Perlová“ cyklostezka, možnosti spolupráce v oblasti drogové prevence, prohloubení vzájemné informovanosti o dění v sousedním městě, součinnost v oblasti turistického ruchu. To byly první návrhy a témata projednané na úvodní schůzce nedávno zřízené společné komise pro příhraniční spolupráci měst Aš a Selb, konané na radnici v Aši ve středu 3. února.

Komise pro rozvoj příhraniční spolupráce Aš – Selb poprvé jednala
Foto: wikipedia
Popisek:
reklama

Komise byla ustanovena na základě doporučení již dříve schváleného Strategického plánu spolupráce v příhraniční oblasti Aš a Selb z roku 2014. Původně se měla scházet jednou ročně, dohodnuty byly ale schůzky častější. Letos se tak uskuteční ještě jedno, podzimní, setkání v Selbu.

Ve dvanáctičlenné komisi zasedají představitelé obou radnic a pracovníci městských úřadů v paritním zastoupení. Komise bude usilovat nejen o velké projekty, ale také o ty malé, s důrazem na setkávání a spolupráci jednotlivců a spolků. Vzniknout mají pracovní skupiny, které se vždy budou zabývat pouze jedním odvětvím, například možnostmi spolupráce v oblasti zdravotnictví, školství, kultuře či sportu.

Jako největší společný projekt se jeví chystaná zahradní výstava, pořádaná městem Selb v roce 2023. Aš by mohla jako partner na projektu významně participovat. Vzhledem k tomu, že se zatím jedná o blíže neprojednaný záměr, nedá se v tuto chvíli informovat o jeho podrobnostech. Dále už jsou partneři v přípravě „Perlové“ cyklostezky. Ta má propojit města Oberkotzau, Rehau, Schönwald, Selb a Aš. V oblasti drogové prevence se „rýsuje“ společný projekt zaměřený na školní mládež z obou měst, kdy v květnu do Aše dorazí tzv. Protidrogový vlak.

Určitou symboliku má ve snažení o těsnější spolupráci nedávné zprovoznění železnice Cheb – Aš, Selb, Hof, o kterou bylo usilováno téměř 20 let.
Města Aš a bavorský Selb leží na hranici České republiky a Německa, vzdálena jsou od sebe cca šest kilometrů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Technologická agentura: Evaluační činnost v roce 2019

22:11 Technologická agentura: Evaluační činnost v roce 2019

Technologická agentura ČR (TA ČR) v průběhu roku 2019 realizovala hodnocení čtyř programů účelové po…