Koncem ledna se koná neformální setkání ministrů a konference k tématu strategického plánování a budoucnosti Kohezní politiky po roce 2020

21. 1. 2016 14:33

Hlavním cílem obou akcí v rámci českého předsednictví Visegrádské skupiny je zahájení fundované debaty o budoucnosti Kohezní politiky a vybudování koalice zemí V4, Bulharska, Chorvatska, Rumunska a Slovinska, aby bylo možné na celoevropské úrovni prosazovat společnou pozici, nejen z hlediska formulace priorit jednotlivých zemí V4+4, ale i systémových strategických nástrojů ovlivňujících nastavení Kohezní politiky. Cílovou skupinou konference jsou partneři Dohody o Partnerství.

Koncem ledna se koná neformální setkání ministrů a konference k tématu strategického plánování a budoucnosti Kohezní politiky po roce 2020
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj.

Pod patronací Českého předsednictví Visegradské skupiny (V4) pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj setkání ministrů zemí V4 a Bulharska, Chorvatska, Rumunska a Slovinska (V4+4). Výstupem jednání ministrů by mělo být podepsání Společného prohlášení. Na setkání bezprostředně naváže konference k danému tématu.
 
Konference se zúčastní ministryně pro místní rozvoj spolu s ministry ze zemí V4+4 a dalšími významnými hosty, např. z Evropské komise, Evropského parlamentu a Výboru regionů. Hlavními tématy konference budou nastavení stávajícího programovacího období 2014 - 2020 včetně dobré a špatné praxe, s kterou se země V4+4 v rámci přípravy současného období setkaly, strategické plánování při využívání nástrojů Kohezní politiky, využití komunitárních programů a dalších nástrojů. Prostřednictvím panelových diskusí zahraničních a tuzemských expertů a zástupců zemí V4+4 budou zprostředkovány pohledy jednotlivých členských zemí V4+4 také na oblast efektivní veřejné správy jako předpokladu hladké realizace Kohezní politiky, nebo trendy ovlivňující budoucnost Kohezní politiky po roce 2020, či aspekty, přípravy a víceletého finančního rámce.


 
MMR věří, že nastavení budoucího modelu Kohezní politiky je jedno z klíčových témat, nejen v kontextu Visegrádské skupiny a partnerských zemí, ale i na úrovni celé Evropské unie, zasluhující včasnou, expertní, a detailní debatu. 

Více informací a registraci naleznete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT: Soutěž INSPIRELI AWARDS láká mladé architekty

22:21 ČVUT: Soutěž INSPIRELI AWARDS láká mladé architekty

Nadějní architekti zde mají moznost celosvětově upozornit na svoji práci. Letos se jich přihlásilo n…