Konference pod záštitou K. Schwarzenberga: V jakém stavu je Ukrajina dva roky po Majdanu?

05.12.2015 16:20

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) pořádá pod záštitou předsedy zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, pana Karla Schwarzenberga, v pondělí 7. prosince 2015, mezi 10. a 15. hodinou v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR mezinárodní konferenci Two Years after Euromaidan: Success and Failures.

Konference pod záštitou K. Schwarzenberga: V jakém stavu je Ukrajina dva roky po Majdanu?
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Proprieta z Majdanu

Cílem této akce je připomenout si dvouleté výročí Euromajdanu a diskutovat o budoucnosti Ukrajiny a Východního partnerství i o vztazích EU a Ruska. Přes setrvávající vojenský tlak Moskvy začala Evropa po podpisu druhé minské dohody a vypuknutí uprchlické krize ztrácet o Ukrajinu zájem.

Stabilita a nezávislost Ukrajiny jsou přitom základními předpoklady pro udržení bezpečnosti v evropském sousedství. Ukrajina navíc podporu Západu potřebuje při prosazování socioekonomických reforem, stejně jako při implementaci asociační dohody a ústavních změn stanovených minskou dohodou.

Naše pozvání přijala řada vzácných hostů včetně europoslankyně Rebeccy Harms, bývalého polského ministra zahraničních věcí Radosława Sikorského, amerického politologa Bruce Jacksona, zakladatele portálu Stopfake Yevhena Fedchenka a bývalého evropského komisaře pro rozšíření a evropskou politiku sousedství Štefana Füleho.

Akce je organizována Asociací pro mezinárodní otázky (AMO) ve spolupráci s pražskou kanceláří Heinrich-Böll-Stiftung, Velvyslanectvím Spojených států amerických v České republice a Zastoupením Evropské komise v České republice.

Předběžný program konference naleznete zde. Pokud se chcete této akce zúčastnit, prosím, potvrďte Vaši účast vyplněním tohoto jednoduchého formuláře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Při současných nadměrných stavech spárkaté zvěře není možné obnovit pestré a stabilní lesy

9:45 Při současných nadměrných stavech spárkaté zvěře není možné obnovit pestré a stabilní lesy

Společná tisková zpráva SVOL, Asociace soukromého zemědělství, České komory odborných lesních hospod…