Kraj Vysočina: Dotační příležitosti pro malé obce pro rok 2018

23.11.2017 14:19

Kraj Vysočina ve spolupráci s ministerstvy a Státním fondem životního prostředí připravil seminář, který se zaměřil na aktuální možnosti financování rozvojových projektů ve venkovských oblastech.

Kraj Vysočina: Dotační příležitosti pro malé obce pro rok 2018
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo
Seminář pro zástupce menších obcí a měst na téma dotačních příležitostí, které jsou v různých oblastech na národní úrovni připravovány na rok 2018, se uskutečnil v úterý 21. listopadu v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě a zúčastnilo se ho více jak 50 zástupců obcí, místních akčních skupin a mikroregionů.
 
„Obnova a rozvoj venkovského prostoru dlouhodobě patří mezi důležité rozvojové priority Kraje Vysočina,“ uvedl Pavel Pacal, náměstek hejtmana kraje pro oblast regionálního rozvoje a územního plánu. „Cílem připraveného semináře bylo přiblížit menším obcím, v jakých programech a výzvách budou moci v příštím roce čerpat prostředky na své rozvojové potřeby a to přímo od zástupců ministerstev, která dané dotační tituly vyhlašují,“ doplnil Pavel Pacal.

Na seminář přijali pozvání zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, kteří představili připravované programy na podporu obnovy a rozvoje venkova, podporu revitalizace území, obnovy obecního majetku po živelných pohromách nebo pro bezbariérová řešení v obcích. Zástupce Státního fondu životního prostředí pohovořil o připravovaných výzvách v rámci Národního programu Životní prostředí. Na semináři vystoupili také zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí s informací o aktuálních zajímavých výzvách pro obce v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Seminář „Dotační příležitosti pro malé obce pro rok 2018“ je pořádán s podporou Regionální stálé konference pro území Kraje Vysočina.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Brno zakoupila díky daru operační optiku pro Dětskou nemocnici

16:07 FN Brno zakoupila díky daru operační optiku pro Dětskou nemocnici

Společnost Swiss Life Česká republika dlouhodobě podporuje Dětskou nemocnici v Brně. Nyní umožnila p…