Kraj Vysočina: Nouzové ubytování v Humpolci nabízí bezpečné zázemí pro stovku osob

16.10.2022 14:29 | Tisková zpráva

Krajem provozované nouzové ubytování pro válečné uprchlíky z Ukrajiny funguje od března letošního roku i v bývalém objektu domova pro seniory v Humpolci. V současné době zde pobývá 110 osob, což je jeho plná kapacita.

Kraj Vysočina: Nouzové ubytování v Humpolci nabízí bezpečné zázemí pro stovku osob
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

Všechny zde ubytované osoby prošly administrací KACPU. Služby přidělení nouzového ubytování přes KACPU využilo od března na území Kraje Vysočina celkem 1147 osob. Tento týden zařízení navštívil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, který se setkal jak s provozními zaměstnanci, tak s některými ubytovanými občany Ukrajiny a jejich dětmi.

Třípodlažní objekt bývalého domova pro seniory na Máchově ulici v Humpolci byl na jaře letošního roku vedením Kraje Vysočina určen pro účely nouzového ubytování ukrajinských válečných uprchlíků. Jeho kapacita 110 lůžek je nyní absolutně naplněna. Mezi ubytovanými je přibližně třicítka dětí. Ty, které jsou školou povinné nebo mohou navštěvovat předškolní zařízení byly přijaty do procesu vzdělávání, téměř většina osob, které mohou pracovat našla v Humpolci novou práci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Tip na ideální rodinný výlet v Krušných horách

7:33 Lesy ČR: Tip na ideální rodinný výlet v Krušných horách

Loni jednu a letos druhou lávku s nosnou ocelovou konstrukcí a dubovým zábradlím instalovaly Lesy Če…