Kraj Vysočina: Nová jídelna pro Střední školu průmyslovou, technickou a automobilní Jihlava

04.10.2018 19:23

Čtyři měsíce trvala generální oprava stravovacího provozu Střední školy průmyslové, technické a automobilní v Jihlavě na Školní ulici. Provoz starý bezmála 20 let už nevyhovoval hygienickým požadavkům, Kraj Vysočina tedy za více než 20 miliónů korun, bez využití jakýchkoli dotací, nechal kompletně opravit jak gastroprovoz, tak vzduchotechniku.

Kraj Vysočina: Nová jídelna pro Střední školu průmyslovou, technickou a automobilní Jihlava
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

„V tomto případě je třeba spravedlivě poznamenat, že pokud jde o finální cenu přestavby, tak jsme se dostali na číslo o řádově stovky tisíc korun nižší, než byla cena vysoutěžená. Nechci zdůrazňovat, že se ušetřilo, ale dodavatelé se chovali ekonomicky, stavbu dodali v naprojektované kvalitě, takhle nějak by měla spolupráce veřejného a soukromého sektoru vypadat,“ poznamenala Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu. Na začátku akce byl neutěšený stav gastra, na který upozorňovala Krajská hygienická stanice. Rozhodnutím zřizovatele Kraje Vysočina byla naprojektována a postavena nová kuchyně jejíž kapacita je nyní 750 jídel denně, tedy dvojnásobek té původní. První obědy žákům na odloučeném pracovišti školy na Školní ulici Jihlava budou vydávány už v pondělí 8. října 2018, nyní kuchyně bude týden fungovat ve zkušebním provozu. V prvních dnech ostrého provozu bude tým školní jídelny vařit vepřové maso na žampionech, svíčkovou nebo řízek.

Nový gastroprovoz projektovala jihlavská společnost Artprojekt, dodavatelem díla byla společnost INEX Moravské Budějovice se subdodávkou společností VZT MSV Třebíč a In-gastro Nová Ves u Chýnova.

reklama

autor: Tisková zpráva

úspory

Je podle vás třeba šetřit? A pokud ano kde? Protože podle toho, jak vystupujete, vy byste stále jen rozdávali.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce: Podezření na diskriminaci spotřebitele nebylo zjištěno

16:03 Česká obchodní inspekce: Podezření na diskriminaci spotřebitele nebylo zjištěno

Česká obchodní inspekce pokračovala v kontrolách, které byly zaměřené na problematiku diskriminace s…